Wrócą widzenia w jednostkach penitencjarnych

Od 1 czerwca w zakładach karnych oraz aresztach śledczych planowane jest przywrócenie widzeń w reżimie sanitarnym – poinformowała w piątek Służba Więzienna. Czas widzenia nie będzie mógł przekroczyć jednej godziny, a uczestniczyć w nim będzie mogła tylko jedna osoba.

Jak dodano, od 1 lipca planowane jest zwiększenie liczby osób mogących uczestniczyć w widzeniu z uwzględnieniem osób niepełnoletnich.

W piątkowym komunikacie Służba Więzienna przywołała korzystne dla Polski statystki dotyczące liczby osadzonych zakażonych koronawirusem. “Obecnie w Polsce jest zakażonych zaledwie 0,14 proc. osadzonych – kilkukrotnie mniej niż w innych krajach UE. Dla porównania – w Czechach to 0,85 proc. osadzonych, na Słowacji – 0,46 proc, na Węgrzech – 0,42 proc. osadzonych” – podkreślono.

Jak wskazano, jeśli chodzi o bezpieczeństwo przywracania m.in. widzeń z najbliższymi podstawą rekomendacji dla dyrektorów jednostek penitencjarnych jest dokładna analiza bieżącej sytuacji w Polsce i na świecie.

“W związku z powyższym z dniem 1 czerwca 2021 roku planowane jest przywrócenie widzeń z zachowaniem reżimu sanitarnego” – poinformowano. Przy widzeniach obowiązywać będą dodatkowe uregulowania – w widzeniu uczestniczyć będzie mogła jedna osoba, będzie mogło ono odbywać się wyłącznie w ustalonych wcześniej godzinach, a jego czas nie będzie mógł przekroczyć jednej godziny.

Osoby udające się na widzenie zobowiązane są posiadać maseczkę do zakrywania ust i nosa, a wejście na teren jednostki będzie odbywać się po spełnieniu formalnych wymogów obowiązujących przed wprowadzeniem stanu epidemii na terenie Polski.

Możliwość rejestracji na widzenie ma zostać uruchomiona od 24 maja. “Od 1 lipca 2021 r., po dokonaniu analizy epidemiologicznej, planowane jest zwiększenie liczby osób mogących uczestniczyć w widzeniu z uwzględnieniem osób niepełnoletnich” – dodała Służba Więzienna. Szczegółowe informacje dotyczące organizacji sposobu widzeń zostaną umieszczone na stronach internetowych właściwych zakładów karnych i aresztów śledczych.

źródło: https://infosecurity24.pl/wroca-widzenia-w-jednostkach-penitencjarnych

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy