Co tam Panie w… bezpieczeństwie, czyli podsumowanie tygodnia [1.05-7.05]

Co wydarzyło się w minionym tygodniu? Na co warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury podsumowania tygodnia.

Śmierć na służbie

4 maja rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara poinformowała, że nie żyje policjant z Raciborza (woj. śląskie), postrzelony tego dnia rano przez kierowcę zatrzymanego do kontroli samochodu Renault Scenic. Sprawca, który oddał do funkcjonariusza kilka strzałów, został zatrzymany. W trakcie zajścia także policjanci użyli broni, również napastnik został postrzelony.

Broń automatyczna w samochodzie mężczyzny, który zastrzelił policjantaRosyjskie wycofanie

Obserwujemy wycofywanie się rosyjskich wojsk z zaanektowanego Krymu, ale w obwodzie woroneskim nie widzimy takich ruchów – powiedział szef ukraińskiej straży granicznej Serhij Dejneko w opublikowanej 5 maja rozmowie z portalem RBK-Ukraina. Szef ukraińskiej straży granicznej uważa, że mobilizacja rosyjskich wojsk była “kolejnym elementem wojny hybrydowej”.

Ukraina: Rosjanie wycofują wojska z Krymu, ale nie w obwodzie woroneskimRanny policjant

Podczas interwencji na ulicy w Brzezinach (Łódzkie) policjant postrzelił napastnika z nożem. W zdarzeniu ranny został również sam funkcjonariusz. Do ataku doszło 5 maja po godz. 18:00 – poinformowała rzeczniczka wojewódzkiej komendy policji w Łodzi Joanna Kącka.

Policjant zraniony nożem podczas interwencjiProkuratura sprawdza

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła dochodzenie w związku z wyciekiem danych ponad 20 tys. funkcjonariuszy z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa – poinformowała 6 maja jej rzecznik Aleksandra Skrzyniarz. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył dyrektor RCB.

Jest dochodzenie w związku z wyciekiem danych z RCBDwa razy więcej

Kolejni policjanci już niebawem zyskają możliwość nagrywania przeprowadzanych interwencji. Stanie się tak, jeśli policji uda się doprowadzić do finału ogłoszony 5 maja przetarg na dostawę kamer nasobnych, w ramach którego formacja zamierza kupić – bagatela – nawet pond 3100 sztuk tych urządzeń. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli mundurowych, formacja może nawet podwoić liczbę użytkowanych przez funkcjonariuszy kamer.

Policja podwoi liczbę kamer nasobnych?Nauka zdalna

Wystartował specjalny portal e-learningowy, który ma pozwolić na efektywniejsze szkolenie funkcjonariuszy oraz pracowników różnych instytucji państwowych pod kątem problematyki zagrożeń terrorystycznych. Projekt jest efektem działania ABW, a dokładniej Centrum Prewencji Terrorystycznej.

ABW ruszyło z e-learningiem z prewencji terrorystycznejDeterminacja, wiara i awanse w Pałacu

“Jesteśmy zdeterminowani i ja jestem zdeterminowany do tego, aby nadal była realizowana modernizacja służb ratowniczych, w tym straży pożarnej. Aby dalej był realizowany proces unowocześnienia wyposażenia” PSP i OSP – powiedział prezydent Andrzej Duda, który 7 maja wręczył awanse na stopień nadbrygadiera oraz odznaczenia państwowe funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej z okazji Dnia Strażaka. Jak dodał, wierzy iż proces ten będzie realizowany mimo kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa.

Prezydent o podnoszeniu wynagrodzeń w PSP: wierzę, że ten proces będzie kontynuowany

źródło: https://infosecurity24.pl/co-tam-panie-w-bezpieczenstwie-czyli-podsumowanie-tygodnia-105-705

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy