Wybrano nowego przewodniczącego Forum ZZ

Znane są  już losy dotychczasowego przewodniczącego Forum Związków Zawodowych.  Delegaci zdecydowali, kto przez najbliższe cztery lata pokieruje jedną z trzech reprezentatywnych central związkowych w Polsce.

Przewodniczącym został Tadeusz Chwałka. Na 219 uprawnionych do głosowania delegatów w pierwszej turze poparła go większość.

Tadeusz Chwałka: zawodowo związany ze Śląskiem, Bydgoszczą i Warszawą. Urodził się w 1953 roku w Rybniku. Po studiach na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach trafił do Kompanii Węglowej S.A., gdzie na wyrobku przepracował 32 lata. Od ponad 20 lat działa społecznie. Współtworzył Forum Związków Zawodowych, jedną z trzech największych i jedyną apolityczną centralę związkową w Polsce. Z jego opinią liczą się politycy, ale także szefowie organizacji partnerów społecznych. Od 2003 roku zasiada w Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych. Osobiście był zaangażowany w propagowanie idei dialogu społecznego w Polsce i w Unii Europejskiej. Próbuje pokazywać jak w sposób demokratyczny zmieniać rzeczywistość. Wie wszystko o zatrudnieniu, rynku pracy i ubezpieczeniach społecznych. Jest inicjatorem wielu kluczowych dla pracowników zmian m.in. w Kodeksie Pracy. Od 6 lat mediator przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej oraz członek Rady Nadzorczej ZUS.

Wybór nowego szefa FZZ ma znaczenie, bo Forum Związków Zawodowych buduje wspólny front z wieloma organizacjami, integruje środowiska społeczne wokół spraw pracowniczych i wyzwań dla nowej gospodarki.

Przewodniczący będzie kontynuował dotychczasową politykę. Zapowiedział, że dołoży wszelkich starań, by rozszerzyć bazę ekspercką, nawiązać współpracę z ośrodkami naukowymi, wzmocnić pozycję FZZ.  Dodatkowo zadeklarował, że będzie dalej angażował się w wypracowanie rozwiązań prawnych dotyczących dialogu społecznego.

Biuro Prasowe FZZ

http://www.fzz.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=5975:tadeusz-chwaka-zostaje-na-stanowisku-przewodniczcego-fzz&catid=5:aktualnoci-fzz&Itemid=12

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy