XXIII Pielgrzymka Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Więziennej oraz ich Rodzin na Jasną Górę.

12 października 2019 r. w jubileusz 100-lecia polskiego więziennictwa odbyła się XXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Więziennej oraz ich Rodzin na Jasną Górę. W uroczystości brali udział: Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński wraz zastępcami, Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Kol. Czesław Tuła wraz z członkami Zarządu Głównego, funkcjonariusze, pracownicy cywilni, emeryci oraz ich rodziny a także, pierwszy raz, przedstawiciele ukraińskiego więziennictwa.

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem uczestników spod Bramy Lubomirskich do Bazyliki Jasnogórskiej, w asyście kompanii reprezentacyjnej Służby Więziennej oraz 21 pocztów sztandarowych, gdzie odbyła się Msza św., której przewodniczył Naczelny Kapelan Służby Więziennej ks. Adam Jabłoński.  W słowach swojej homilii ks. Adam zawarł ważny przekaz o niesieniu otuchy i nadziei, o nawracaniu i odczytaniu na powrót godności ludzkiej, o istocie i konieczności pracy duszpasterskiej nie tylko wśród osadzonych, ale także wśród funkcjonariuszy oraz ich rodzin.

Wieloletnią tradycją jest po mszy św. wspólna Droga Krzyżowa wokół klasztoru – ta symboliczna droga to czas na chwilę zadumy nad sobą, swoim życiem, to czas odnowy ducha i odczytania na nowo wartości zbawczego dzieła Chrystusa dla nas. To też czas refleksji nad niesieniem własnego krzyża „ukrytego” w krzyżu Chrystusa.

Na zakończenie drogi krzyżowej, u stóp pomnika św. Jana Pawła II, Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Czesław Tuła skierował do uczestników bardzo ciepłe słowa podziękowania za tak liczny udział w tegorocznej pielgrzymce. Przypomniał o istocie ludzkiego pielgrzymowania, o konieczności wejrzenia w siebie oraz 100-letnich tradycjach Polskiej Służby Więziennej.

Zarząd Główny NSZZ FiPW

w Warszawie

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy