Zakład Karny w Kamińsku wspólnie z Zarządem Terenowym NSZZFiPW przekazał maseczki do Domu Pomocy Społecznej

Każda inicjatywa służąca ograniczeniu zakażeń ze strony koronawirusa w obliczu zagrożeń pandemii jest cenna. Zakład Karny w Kamińsku w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej „Resort Sprawiedliwości Pomaga” organizuje szycie maseczek ochronnych.

Osadzeni z Zakładu Karnego w Kamińsku w ramach programu readaptacji społecznej  „Dobro ukryte w sztuce” przystąpili do szycia maseczek ochronnych. W ramach środków przeznaczonych na realizację programu zakupiono niezbędny sprzęt oraz materiał. Dodatkowo  w dniu 20 kwietnia 2020 roku za pośrednictwem przewodniczącego Zarządu Okręgowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Olsztynie Kamila Bachanowicza, jednostka otrzymała dodatkowe materiały służące do produkcji.

Osadzeni  szyjąc środki ochrony osobistej angażują się czynnie w  działania pomocowe. Wzbogacają  wiedzę na temat chorób zakaźnych i przestrzegania zasad higieny osobistej w kontekście zagrożeń dla społeczeństwa, jakim jest koronawirus. Uczestnictwo w programie przez osadzonych to nie tylko  zajęcie wolnego czasu, ale przede wszystkim bardzo istotny czynnik resocjalizacji.

Pierwsza partia uszytych maseczek została przekazana do Domu Pomocy Społecznej „Senior Wigor” w Kamińsku. Planowane jest również przekazane kolejnych partii maseczek instytucjom, które zgłoszą potrzeby w tym zakresie oraz  do centralnego rozdysponowania  w ramach prowadzonej akcji.

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy