Zakończyło się II posiedzenie VIII Kadencji Zarządu Głównego NSZZF i PW

W dniach 03 – 06 września 2013roku w ODK w Sulejowie odbyło się II posiedzenie VIII kadencji Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa oraz Głównej Komisji Rewizyjnej, którego sponsorem był Zakład Ubezpieczeń  PZU .

pzu

W trakcie 3 dniowych obrad podjęto szereg ważnych decyzji jak również uchwał, omówiono dotychczasowe działania nowych władz związku.  Odbyło się również spotkanie z przedstawicielami Mentora, na którym  omówiono dotychczasowe funkcjonowanie programu ubezpieczeniowego PZU w jednostkach Służby Więziennej.

DSCF1766

Kolejnym gościem zjazdu był Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen.  Jacek Włodarski oraz dyrektor Biura Kadr i Szkolenia płk Wiktor Głowiak.  W trakcie merytorycznej dyskusji poruszono następujące tematy:

Wzrost dodatków służbowych, środki finansowe dla pracowników cywilnych o które zabiegał Związek i strona Służbowa, rozliczanie czasu służby w Dziale Ochrony, standaryzacja stanowisk, nowy system naboru i szkolenia funkcjonariuszy. Przekazano skrócony materiał Dyrektorowi Generalnemu dotyczący programu unijnego realizowanego przez ZWIĄZEK.

Pan Dyrektor z uwagą wysłuchał wszystkich pytań, na które to starał się na bieżąco udzielać odpowiedzi a szczególnie był zaskoczony problemem rozliczania czasu służby (był przekonany, że ta sprawa została już załatwiona).

DSCF1742

Omówiono również rozpoczęcie projektu pt. „Dialog społeczny w mundurze” jaki ruszył od 1 sierpnia 2013roku, z czym jest on związany, jakie przyniesie korzyści dla osób dla członków związku oraz jak będzie wyglądał cykl szkoleń związany z tym projektem. Dodajmy, że jest to pierwszy taki projekt, który daje możliwość za darmo pozyskania wiedzy w obszarach prowadzenia negocjacji z partnerami społecznymi w zakresie działalności związkowej oraz szereg innych jakie są zawarte w opisanym wyżej projekcie.

Kolejnym bardzo ważnym elementem dyskusji na posiedzeniu był udział NSZZF i PW w organizowanych protestach w dniach 11-14 września 2013roku w Warszawie, przekazano informację oraz treści komunikatów jakie wydała w tym względzie Federacja ZZSM. Wszyscy uczestnicy posiedzenia zgodnie jednym głosem uznali,  że  udział naszej organizacji jest obowiązkowy w organizowanych protestach a udział naszych członków powinien się skupić na dniu 11 września 2013roku, który jest dniem branżowym. Szczegółowe informacje przekazano Przewodniczącym Okręgowym a w ślad za tym do Zarządów Terenowych.

Zarząd Główny składa podziękowania PZU za sponsorowanie II Posiedzenia VIII Kadencji Zarządu Głównego NSZZF i PW oraz Głównej Komisji Rewizyjnej.

 

Za Zarząd Główny NSZZF i PW

Przewodniczący

/-/ Czesław Tuła

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy