Zarząd Okręgowy Bydgoszcz – Rozszerza się protest służb mundurowych Radio PIK

Również w Kujawsko-Pomorskiem rozpoczęła się ogólnopolska akcja protestacyjna Federacji Służb Mundurowych, do której należą: Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna, Służba Więzienna i Krajowa Administracja Skarbowa.
– Rząd od marca nie spełnił naszych trzech postulatów – mówi Jarosław Szyszka wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

Protest rozpoczął się symbolicznie od oflagowania wszystkich jednostek biorących udział w akcji. Mundurowi będą też wysyłać listy do premiera Mateusza Morawieckiego.

Ministerstwo Sprawiedliwości, pod które podlega Służba Więzienna, nie chce komentować sprawy. Z kolei MSWiA, pod które podlega Policja, Straż Pożarna i Straż Graniczna, na swojej stronie wydało w tej sprawie komunikat.

Jak czytamy “Minister Joachim Brudziński wielokrotnie podkreślał i nadal podkreśla, że jest otwarty na dialog ze stroną związkową. Świadczą o tym systematycznie wprowadzane podwyżki i realizowany od 1,5 roku Program Modernizacji Służb Mundurowych. (…) Podkreślamy, że wszelkie propozycje zgłaszane przez związki zawodowe funkcjonariuszy są poddawane starannej analizie”.

Całość rozmowy pod poniższym adresem:

W Kujawsko-Pomorskiem rozpoczęła się ogólnopolska akcja protestacyjna Federacji Służb Mundurowych (Popołudnie z nami)

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy