Zarząd Okręgowy NSZZFiPW w Gdańsku – Akcja “KREW dla Pawła”

W dniach 2 i 3 czerwca przy pięknej i słonecznej pogodzie, funkcjonariusze Służby Więziennej pełniący na co dzień służbę w Areszcie Śledczym w Gdańsku oraz Zakładzie Karnym w Sztumie wzięli udział w akcji ” KREW dla Pawła”. Akcja związana jest ze zdiagnozowaniem u naszego kolegi Pawła Kubackiego białaczki – choroby nowotworowej układu krwiotwórczego. Na co dzień ten sympatyczny człowiek, pełni służbę dziale ochrony w Zakładzie Karnym w Sztumie.

Dzięki osobistemu zaangażowaniu członków Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Gdańsku, Zarządu Terenowego NSZZFiPW w Sztumie  oraz Koła Honorowych Dawców Krwi PCK przy Zakładzie Karnym w Sztumie, jak również poszczególnych funkcjonariuszy ww. jednostek, których nie sposób wymienić z imienia i nazwiska udało się sprawnie przeprowadzić mobilną zbiórkę krwi. W trakcie jej trwania w samym tylko Krwiobusie oddano około 24,5 litrów krwi. tj: Gdańsk 11.700 ml, Sztum 12.600 ml. Z uwagi na duże zainteresowanie część funkcjonariuszy oraz przybyłych osób, udała się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, oraz jego oddziałów Terenowych mieszczących się w Kwidzynie, Tczewie oraz Elblągu. Ilość osób biorących udział w akcji jak również tych, którzy z przyczyn zdrowotnych lub nie zależnych od siebie nie mogły w tych dniach wziąć czynnego udziału przerosła nasze oczekiwania. Gro osób zadeklarowało chęć przystąpienia w kolejnych akcjach.

Wiadomo, że leczenie zdiagnozowanej choroby u naszego kolegi nie potrwa parę dni ale czas ten należny liczyć w miesiącach. Dlatego akcję “Krew dla Pawła” mamy zamiar w dalszym ciągu kontynuować, aż do szczęśliwego końca.

Zarząd Terenowy NSZZFiPW w Sztumie oraz klub HDK PCK przy Zakładzie Karnym w Sztumie w imieniu własnym oraz naszego kolegi Pawła gorąco i serdecznie dziękujemy za bezinteresowne oddawanie krwi w trakcie trwania tej akcji. Pamiętajcie że, żeby być bohaterem, nie trzeba narażać swojego życia, a wystarczy się tylko podzielić najcenniejszym darem czyli własną krwią. I dla nas wszyscy Wy, którzy to robicie jesteście NASZYMI BOHATERAMI !!!!!!

Zarząd Okręgowy NSZZFiPW w Gdańsku

Galeria:

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy