Zarząd Okręgowy NSZZFiPW w Gdańsku promuje ochronę życia i zdrowia w dzieleniu się darem jaką jest krew.

Zarząd Okręgowy  Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Gdańsku promuje ochronę życia i zdrowia w dzieleniu się darem jaką jest krew.

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa realizując swoje cele statutowe aktywnie podejmuje działania wpływające na kreowanie pozytywnego wizerunku związku zawodowego i funkcjonariuszy SW przez  promocje ochrony zdrowia i życia. Już wielokrotnie pisałem o funkcjonariuszach, którzy nie szczędząc własnego czasu wolnego nieśli pomoc potrzebującym przez różnego rodzaju działania charytatywne i wolontariatu. Jedną z placówek, gdzie Zarząd Okręgowy NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników w Gdańsku podejmuje współpracę od cztery lata, jest Klubu Aktywnych z Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tczewie, który uczestniczy w wolontariacie na rzecz oczekujących pomocy i wsparcia mieszkańcom gminy i miasta Malbork.

W porozumieniu z przedstawicielami PCK o/Malbork, Gminy Malbork pozyskiwali na chłodne zimowe wieczory materiał opałowy, służyli pomocą w pracach budowlanych naprawiając szkody powstałe w wyniku gwałtownego załamania pogody, zaopatrywali świąteczne stoły w przygotowane przez siebie wypieki i potrawy, dystrybuowali środki spożywcze i higieniczne w formie stacjonarnej jak i z dostawą do domu. Brali udział w akcji pomocowej przygotowanej przez firmę SANOVI, jak i zbiórce publicznej na terapię genową dla 6 –letniej Kornelki, na stałe wpisując się w obraz malborskiego wolontariatu.

Dnia 21.10.2021 r. przy współudziale i okazanej pomocy Jarosława Wodzińskiego wiceprezesa zespołu ds. popularyzacji honorowego krwiodawstwa w Służbie Więziennej oraz Zarządu Okręgowego  Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Gdańsku, powołano Koło Polskiego Czerwonego Krzyża przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie skupiające w swoich szeregach 18 podopiecznych placówki zdeklarowanych do dzielenia się darem życia, jaką jest krew. Pierwsze honorowe donacje mają już za sobą.

Gratulujemy i dziękujemy za zrozumienie, okazane wsparcie niosące uśmiech, radość, poczucie bezpieczeństwa, spokoju, przynależności, szacunku i uznania naszym niezamożnym, sędziwym mieszkańcom społeczności lokalnej w tym jakże trudnym i ciężkim pandemicznym okresie. Mimo, że sami borykają się z wieloma trudnościami, okazują serce pełne miłości, empatii i pomocy innym.

Pragnę podkreślić, że podczas tej uroczystości został uhonorowany za zaangażowanie i promocję Naszego Związku kolega Tomasz Kozdęba orderem XXX lecia NSZZFiPW oraz otrzymał srebrną odznaką NSZZFiPW.

Oddawaj krew razem z nami i URATUJ ŻYCIE.

Teks: mjr Tadeusz Łoziński, Tomasz Kozdęba

Zdjęcia: mjr Tadeusz Łoziński

 

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy