Zarząd Okręgowy Wrocław – Festyn Rodzinny Golina 2014

Tradycyjnie, jak co roku, Zarząd Okręgowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawo­dowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa wspólnie z Dyrektorem Okręgowym Służby Więziennej we Wrocławiu w dniu 31 maja 2014r. zorganizował Festyn Rodzinny z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. W Festynie wzięło udział ponad 1200 osób – dzieci i wnuki funkcjonariuszy, pracowników cywilnych i emerytów okręgu wrocławskiego, pod opieką dorosłych a także grupa ponad 100 osób (dzieci i opiekunów) z zaprzyjaźnionego okręgu opolskiego, których miło było nam gościć.

Festyn rozpoczął się o godz. 9.00 a zakończył po godzinie 17.00. Organizatorzy przepro­wadzili szereg pokazów i konkursów. Do najważniejszych należały: zawody wędkarskie, wyścigi w workach, poszukiwanie skarbów, dwa ognie, król strzelców, ringo, wesoły slalom, pierwsza pomoc, dart, paintball, konkurs rysunkowy,  przeciąganie liny, sztafeta rodzinna, bieg sprawnościowy, spektakl teatralny, pokazy karate kyokushin, strzelanie z procy, zawody łuczni­cze, zawody w rzucaniu do puszek,  pokaz mody dziecięcej, projektowanie biżuterii na lato.

Dodatkowymi atrakcjami były skoki na trampolinie oraz dmuchanych zamkach i smo­kach, malowanie twarzy, pokaz sprawności straży pożarnej z Wołowa, dogoterapia,  punkt in­formacyjny Narodowych Sił Zbrojnych oraz prezentacja nowoczesnych motocykli naszych kole­gów z Aresztu Śledczego we Wrocławiu, po­łączona z przejażdżkami na chopperach i harleyach po terenie ośrodka w Golinie. Dzieci miały również możliwość sfotografowania się z postaciami z bajek oraz skosztować popcornu i smacznej waty cukrowej  serwowanych  przez kolegów z Zakładu Karnego w  Strzelinie.

„Zabawy militarne” prowadzone przez kolegów z Zakładu Karnego Nr 2 we Wrocławiu, członków Stowarzyszenia Semper Parati Wratislavia, którzy prowadzili strzelanie do celu z bro­ni pneumatycznej, prezentowali repliki broni różnego rodzaju oraz techniki maskowania (malo­wanie twarzy, ubiór snajperski itp.) również cieszyły się dużym zainteresowani

Wszystkie przewidziane w harmonogramie imprezy, zabawy, zawody oraz pokazy,  mia­ły w swojej istocie funkcje edukacyjne, rozwój emocjonalny oraz manualny dzieci. Duży nacisk w organizowaniu przedsięwzięcia kładziemy na uwrażliwienie młodego pokolenia na aspekt ekologiczny, obcowanie z naturą, integrację naszego środowiska  oraz bezpieczeństwo naj­młodszych. A wszystko to w atmosferze dobrej zabawy!

Największą frekwencją, jak co roku, cieszył się konkurs-niespodzianka. Rozlosowano szereg nagród – sprzęt sportowy i turystyczny, książki, zabawki, a najcenniejszą okazał się ro­wer. Dzięki pozyskanym od sponsorów środkom, dzieci wygrywały cenne nagrody w konkur­sach oraz otrzymały dużo „słodkości”. Odwdzięczały się radością i uśmiechem.

W imieniu organizatorów dziękujemy serdecznie wszystkim sponsorom i darczyńcom, bez których wsparcia impreza w takiej skali nie mogłaby być przeprowadzona.

Przewodniczący

Zarządu Okręgowego NSZZF i PW

we Wrocławiu

/-/ Wiesław Zwiefka

 Więcej zdjęć w Galerii Zarząd Okręgowy Wrocław

                                                                                     DSC_0021 (Small)DSC_0018 (Small)DSC04881 (Small)DSC_1030 (Small)DSC_1027 (Small)DSC_0042 (Small)Dzień Dziecka_25-1 (Small)DSC_0960 (Small)DSC04942 (Small)DSC04990 (Small)DSC04994 (Small)DSC04984 (Small)DSC04913 (Small)DSC04925 (Small)

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy