Zawody Strzeleckie w okręgu koszalińskim organizowane przez członków NSZZFiPW.

W dniu 16.08.2020 r. na terenie Strzelnicy Zakładowej Zakładu Karnego w Czarnem odbyły się Okręgowe Zawody Strzeleckie oraz wystawa zabytkowych militariów. W wydarzeniu wzięli udział funkcjonariusze Służby Więziennej Okręgu Koszalińskiego. Organizatorami byli miłośnicy strzelectwa, funkcjonariusze Zakładu Karnego w Czarnem zrzeszeni w NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa..

W wydarzeniu brało udział dziesięć dwuosobowych drużyn reprezentujących cztery jednostki Okręgu Koszalińskiego. Podczas zawodów rozegrane zostały trzy konkurencje tj.:

Pistolet Centralnego Zapłonu – 15 strzałów,

Strzelanie z Łuku – 3 strzały,

Karabin Pneumatyczny – 5 strzałów.

Trzy pierwsze miejsca zajęły drużyny z Zakładu Karnego w Czarnem.

Rywalizację wygrali Daniel Koziński i Daniel Krawczyk. Miejsce drugie zajęli Arkadiusz Todys i Krzysztof Rohde. Na trzeciej pozycji uplasowali się Arkadiusz Stychlerz i Jacek Schmidt.

Podczas rywalizacji wyłoniono najlepszego strzelca w kategorii pistoletu centralnego zapłonu, którym okazał się Adam Sobczak funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Słupsku.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej zorganizowano wolne strzelanie gdzie każdy uczestnik mógł utrwalać wiedzę i umiejętności strzeleckie w obecności instruktora strzelectwa. Przedstawiono zabytkową broń palną z której przeprowadzone zostały pokazy i strzelania przy wykorzystaniu amunicji ślepej.

Zorganizowane wydarzenie miało na celu integrację środowiska strzeleckiego oraz propagowanie strzelectwa i utrwalenie technik i umiejętności strzeleckich przez funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Tekst i zdjęcia: sierż. sztab Daniel Koziński

Galeria:

 

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy