Życzenia Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZFiPW z okazji Święta Służby Więziennej.

W dniu 8 lutego 1919 roku Marszałek Józef Piłsudski ówczesny Naczelnik Państwa Polskiego podpisał Dekret w sprawie tymczasowych przepisów więziennych. 

Z okazji Święta Służby Więziennej w imieniu własnym oraz całego Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa składam wyrazy uznania dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.

Serdecznie podziękowania należą się Wam za dotychczasową, wierną i rzetelną służbę dla naszego Kraju, sumiennie realizowaną i niezwykle ważną dla bezpieczeństwa Rzeczpospolitej Polskiej i polskiego społeczeństwa. Zmiany jakie w ostatnim czasie zaszły w naszej formacji to zasługa Waszego profesjonalizmu, odpowiedzialności oraz starań by Służba Więzienna była instytucją nowoczesną, efektywną oraz dobrze wykonującą swoje zadania. Pragnę również wszystkim podziękować za wsparcie w pracy na rzecz poprawy warunków służby, jaką realizujemy w NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

Życzę Wam wielu sukcesów, dalszego rozwoju zawodowego, bezpiecznej służby oraz zdrowia, wytrwałości i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Gratuluję wszystkim odznaczonym, wyróżnionym i awansowanym ponieważ w pełni zasłużyliście na docenienie.

Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZFiPW

/-/ Czesław Tuła

Z okazji obchodów 200- lecia powstania Zakładu Karnego w Rawiczu Zarząd Główny NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa zaangażował się w inicjatywę ppłk. Jarosława Dworeckiego, Dyrektora Zakładu Karnego w Rawiczu przy współudziale ks. kanonika Wojciecha Prostaka, Kapelana Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Poznaniu i Zakładu Karnego w Rawiczu  pomógł w odnowieniu nagrobka, w którym spoczywa Józef Stefaniak – Pierwszy Polski Naczelnik  rawickiego więzienia, pełniący tę funkcję w latach 1921 – 1929.  Zapisał się on w kartach historii, jako ten który wnosił polskość po odzyskaniu niepodległości.

 

.

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy