RZESZÓW MISTRZEM W PIŁCE NOŻNEJ OLDBOJÓW +40 !!!

W dniach 30.09-3.10.2019 w Nowym Wiśniczu odbyły się VIII Mistrzostwa SW w piłce nożnej oldbojów w których po raz czwarty z rzędu tryumfowała reprezentacja OISW w Rzeszowie.

Eliminacje i finały

Na stadionie KS Szreniawa u podnóża zamku Lubomirskich w Nowym Wiśniczu odbyły się już po raz piąty VIII Mistrzostwa SW w piłce nożnej oldbojów +40. W turnieju wzięło udział dziesięć reprezentacji okręgowych, które rywalizowały w dwóch grupach eliminacyjnych systemem każdy z każdym . Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy awansowały do fazy finałowej. Pozostałe grały o miejsca 5-10     w turnieju.   Z pierwszej grupy awans do półfinału wywalczyły drużyny Poznania i Katowic , z grupy drugiej – Rzeszowa i Lublina . O awansie do finału w obu meczach półfinałowych decydowały rzuty karne, które celniej wykonywali piłkarze Rzeszowa i Poznania. W regulaminowym czasie gry Rzeszów zremisował z Katowicami 2:2, a Poznań z Lublinem 1:1. W finale Rzeszów po wyrównanym i zaciętym pojedynku pokonał Poznań 2:1 , zdobywając tym samym złoty medal i tytuł Mistrza SW po raz czwarty z rzędu. W meczu o brązowy medal Katowice rozgromiły Lublin aż 7:0.   W rywalizacji  o miejsce 5-6 Olsztyn pokonał Koszalin 5:1 . Siódme miejsce przypadło drużynie Krakowa po wygranej 2:0 z Opolem,   miejsce dziewiąte zajęła reprezentacja Łodzi , która wygrała z Warszawą w rzutach karnych po remisie 2:2 w meczu .

Wyróżnienia

„Królem strzelców” turnieju z 7 strzelonymi bramkami został Roman Kowalczyk z reprezentacji Katowic, „Najlepszym zawodnikiem mistrzostw” wybrany został Krzysztof Kendzia z Poznania, a „ Najlepszym bramkarzem „ Jakub Surowiec z Katowic. Okolicznościową statuetką wyróżniono również Mariusza Kwiatkowskiego z Olsztyna – „ Oldboja oldbojów” oraz Łukasza Bojdo z Poznania – strzelca „ Najładniejszego gola „ mistrzostw. Puchar „ Fair Play” wręczono reprezentantom Łodzi.

Okolicznościowe puchary , medale oraz pozostałe wyróżnienia drużynom i zawodnikom wręczył płk Włodzimierz Więckowski – Dyrektor Okręgowy SW w Krakowie w towarzystwie ppłk Pawła Jastrzębskiego Kuśnierza- Dyrektora ZK W Nowym Wiśniczu , ppłk w st. spocz. Andrzeja Stradowskiego– przedstawiciela Rady ds. Sportu i turystyki przy Dyrektorze Generalnym SW w Warszawie mjr w st. spocz. Pawła Oświęcimki- Przewodniczącego ZO NSZZ FiPW w Krakowie. Zawody zorganizowała Rada ds. Sportu przy Dyrektorze Okręgowym w Krakowie przy współudziale Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu i ZO NSZZ FiPW w Krakowie a prowadził je ppłk w st.spocz. Jerzy Powroźnik- Przewodniczący Rady ds. Sportu.

Sponsor strategiczny

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy