XI Mistrzostwa SW w Regatach Żeglarskich Iława-Siemiany 2024 – podsumowanie
XI Mistrzostwa Służby Więziennej w Regatach Żeglarskich o puchar Dyrektora Generalnego Służby Więziennej i Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa odbyły się w dniach 1-3.09.2024r. Udział wzięło 20 trzyosobowych załóg (załoga składa się ze sternika z uprawnieniami oraz dwóch załogantów). Załogi wywodziły się z Centralnego Zarządu Służby Więziennej oraz następujących jednostek penitencjarnych; Zakład Karny w Barczewie, Zakład Karny w Gorzowie Wielkopolskim, Areszt Śledczy w Białymstoku, Areszt Śledczy w Gliwicach, Zakład Karny w Iławie, Zakład Karny w Koziegłowach, Areszt Śledczy w Kielcach, Areszt Śledczy w Olsztynie, Zakład Karny w Gębarzewie, Akademia Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie, Biuro Dozoru Elektronicznego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.
Bazą Mistrzostw była Ekomarina w Siemianach k/Iławy.
Regaty Żeglarskie Iława – Siemiany 2024r. odbyły się pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Starosty Powiatu Iławskiego, Wójta Gminy Iława oraz Burmistrza Miasta Iława. Organizatorami Mistrzostw byli: Zarząd Terenowy NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa oraz Dyrektor Zakładu Karnego w Iławie.
Mistrzostwa współfinansowane były przez Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego.
Oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonali; Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w zastępstwie Kamil Bachanowicz, Dyrektor Biura Kontroli CZSW płk Włodzimierz Jacek Głuch, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Olsztynie ppłk Piotr Rutkiewicz oraz Dyrektor Zakładu Karnego w Iławie mjr Gaweł Gałdziński.
Akwenem zmagań był Jeziorak, najdłuższe jezioro w Polsce. Zawody odbyły się w Siemianach i przebiegały przez trzy dni, od 1 do 3 września 2024 roku.
Eliminacje załóg podzielono na trzy floty. Po wylosowaniu flot, w dniu 2 września około godz. 10:30 rozpoczęły się biegi eliminacyjne, z których do ścisłego finału zakwalifikowało się 7 najlepszych załóg. W godzinach wieczornych znany był skład uczestników ścisłego finału. Biegi finałowe rozegrano 3 września. Załogi wykazały się zarówno przemyślaną taktyką, jak i zręcznością oraz sprawnością fizyczną. Po rozegraniu finałowych biegów Sędzia Główny Jakub Jurczak zakończył wyścigi.
Pierwsze miejsce zajęła załoga Zakładu Karnego w Iławie ze sternikiem Piotrem Bokotą,
Drugie miejsce zajęła załoga z Zakładu Karnego w Iławie ze sternikiem Pawłem Urbankiem,
Trzecie miejsce przypadło załodze z Zakładu Karnego w Iławie ze sternikiem Grzegorzem Rychlikiem,
W tak miłych i niepowtarzalnych okolicznościach nie mogło zabraknąć odpowiedniej oprawy muzycznej, którą zagwarantował zespół „ACUSTIK”. Dźwięki szant uprzyjemniały atmosferę zawodów.
Puchary, medale i nagrody wręczyli: W imieniu Dyrektora Generalnego Służby Więziennej płk Włodzimierz Jacek Głuch, Przewodniczący NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w zastępstwie Kamil Bachanowicz, radna Sejmiku Woj. Warm.-Maz. Bernadeta Hordejuk, w imieniu Starosty Jarosław Piechotka, Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Zastępca Burmistrza Miasta Iławy Krzysztof Portjanko, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Olsztynie ppłk Piotr Rutkiewicz i Dyrektor Zakładu Karnego mjr Gaweł Gałdziński.
Podziękowania wręczyli organizatorzy; Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Iławie Edward Jasik oraz Dyrektor Zakładu Karnego w Iławie mjr Gaweł Gałdziński.
Następnie uroczyście ogłoszono zakończenie Mistrzostw.
Zdjęcia: mjr Amadeusz Socha, mł. chor. Kamil Bachanowicz i Andrzej Kurowski
Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZFiPW w Iławie
/- / Edward Jasik