Czas na Wyższą Szkołę Wymiaru Sprawiedliwości

Po ponad dwóch latach funkcjonowania, Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki przestanie istnieć, choć nie oznacza to likwidacji uczelni. Resort sprawiedliwości zamierza jednak zmienić nazwę szkoły, która działalność rozpoczęła 1 stycznia 2019 roku. Projekt rozporządzenia ministra w tej sprawie przygotowało już ministerstwo edukacji i nauki. Zgodnie z nim od 1 kwietnia funkcjonować ma nazwa Wyższa Szkoła Wymiaru Sprawiedliwości.

Jak czytamy w projekcie “rozporządzenie zostało opracowane w związku z wnioskiem Ministra Sprawiedliwości dotyczącym zmiany nazwy nadzorowanej przez niego Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie”. Jak teraz nazywać się będzie uczelnia SW? Już od 1 kwietnia, ma ona nosić nazwę Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości. Twórcy projektu tłumaczą, że zmiana wynika z “konieczności dostosowania nazwy uczelni do rozszerzonego zakresu jej działalności, uwzględniającego oprócz kształcenia funkcjonariuszy Służby Więziennej, również prowadzenie kształcenia przyszłych kadr organów wymiaru sprawiedliwości oraz innych służb realizujących zadania z zakresu bezpieczeństwa publicznego”. Resortowi sprawiedliwości zależy na czasie, co  jest twórcy przepisów tłumaczą potrzebą “przeprowadzenia dalszych prac związanych z dostosowaniem wewnętrznych aktów prawnych uczelni w zakresie jej nazwy, m.in. zmianą statutu i regulaminu studiów”.

Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki instytucjonalnie istnieje od 31 sierpnia 2018 roku, ale działalność rozpoczęła 1 stycznia 2019 roku. Uczelnia funkcjonuje w ramach kampusu mieszczącego się w Warszawie oraz Kaliszu.

“Z upływem czasu zastanawiamy się nad kolejnymi pionami w naszej instytucji, zmieniamy strukturę, dopasowujemy się” – mówił w lipcu 2020 roku w rozmowie z InfoSecurity24.pl rektor WSKiP, pytany o podsumowanie 1,5 roku istnienia uczelni. Jak dodawał, zainteresowanie nauką na WSKiP pokazuje, że kierunek rozwoju jest dobry. Podkreślał też, że trzeba cały czas “pracować nad dobrym modelem kształcenia”.

Nominacja dla rektora

Rektor WSKiP, Marcin Strzelec, otrzymał 11 lutego z rąk prezydenta Andrzeja Dudy nominację generalską. Strzelec pracę w Służbie Więziennej rozpoczął w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu 17 listopada 2003 roku, a służbę jako funkcjonariusz pełni od 1 czerwca 2004 roku. Od września 2015 do marca 2017 był zastępcą komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. W kwietniu 2017 roku był delegowany do pełnienia służby poza formacją, i pracował na w Wydziale do spraw Służby Więziennej Departamentu Wykonywania Orzeczeń i Probacji Ministerstwa Sprawiedliwości. Do końca 2018 roku pełnił służbę na stanowisku zastępcy dyrektora generalnego SW.

DM

źródło: https://infosecurity24.pl/czas-na-wyzsza-szkole-wymiaru-sprawiedliwosci

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy