Delegacja Zarządu Głównego NSZZFiPW na Litwie

„MIĘDZYNARODOWA WSPÓŁPRACA ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH – MOŻLIWOŚĆ WYMIANY INFORMACJI, DZIELENIA SIĘ DOŚWIADCZENIAMI, REAGOWANIE NA ZMIANY, ROZWIĄZYWANIE WSPÓLNYCH PROBLEMÓW“

To główne tematy, które towarzyszyły podczas spotkania Polskich, Litewskich i Niemieckich Związków Zawodowych Służby Więziennej na Litwie.

W dniach 23-25 października 2023 roku przedstawiciele Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w osobach: Czesław Tuła – przewodniczący Zarządu Głównego, Danuta Malkusz – wiceprzewodnicząca Zarządu Głównego, Jarosław Ćmiel – wiceprzewodniczący Zarządu Głównego oraz Kamil Bachanowicz – wiceprzewodniczący Zarządu Głównego uczestniczyli w międzynarodowym spotkaniu z Litweskimi oraz Niemieckimi Związkami Zawodowymi Służby Więziennej w Kownie na Litwie. Gospodarzami spotkania byli: Przewodniczący Litewskiego Związku Zawodowego Instytucji Dochodzeniowych Republiki Litewskiej Kęstutis Pauliukas oraz Pani Halina Macioł, która była inicjatorem nawiązania współpracy.

Podczas wizyty zwiedzone zostały dwie części Zakładu Karnego w Kownie, gdzie zapoznano się z Litewskim systemem penitencjarnym odbywania kary pozbawienia wolności oraz przedstawiono prezentację Związku Zawodowego Instytucji Dochodzeniowych Republiki Litewskiej. Przedstawiciele Związków Zawodowych wymienili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Poruszano wiele spraw związanych m.in.: ze stosowaniem represji wobec działaczy związkowych i sposobu przeciwdziałania takim metodom, różnorodnego zmianowego systemu pełnienia służby, wyposażeniem funkcjonariuszy podczas wykonywania obowiązków służbowych, porównywano systemy emerytalne funkcjonariuszy obowiązujące w Polsce, Litwie i w Niemczech, omawiano sprawy socjalne i warunki pełnienia służby. To tylko niektóre sprawy, poruszane podczas spotkania.

Wymiana tych doświadczeń i poglądów z pewnością przełoży się na podejmowane działania przez Przedstawicieli Związków Zawodowych biorących udział w spotkaniu przy różnych propozycjach i negocjacjach ze swoimi partnerami.

Ogromne podziękowania należą się gospodarzom spotkania czyli Przewodniczącemu Litewskiego Związku Zawodowego Instytucji Dochodzeniowych Republiki Litewskiej Kęstutisowi Pauliukasowi  wraz ze swoją załogą , którzy nie szczędzili wysiłków ani środków, aby w sposób bardzo gościnny i profesjonalny przygotować się do wizyty delegacji międzynarodowej.

Ustalono, że kolejna taka wizyta z wymianą doświadczeń międzynarodowych odbędzie się w przyszłym roku na terenie Polski.

Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZFiPW

/-/ Kamil Bachanowicz

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy