Dyrektor generałem? Służba Więzienna zyska nowe etaty “z lampasem”

Już niebawem w Służbie Więziennej pojawić może się największa w historii liczba generałów. Wszystko dzięki nowelizacji rozporządzenia ministra sprawiedliwości w sprawie stanowisk służbowych oraz stopni funkcjonariuszy SW. Zgodnie z projektem, możliwość awansu na pierwszy stopień generalski zyskać ma nawet kilkunastu oficerów.

O tym, że w Służbie Więziennej pojawi się więcej generałów, a precyzyjniej rzecz ujmując stanowisk, na których awans taki będzie możliwy, informowaliśmy już jakiś czas temu. Jak się jednak okazuje, może być ich więcej, niż do tej pory sądzono.

Nowelizacja rozporządzenia szefa resortu sprawiedliwości w sprawie stanowisk służbowych oraz stopni funkcjonariuszy zakłada, że w SW pojawi się stopień generała inspektora (dwugwiazdkowy generał), do którego awansować będzie mógł jedynie dyrektor generalny. Dodatkowo, korpus generalski rozszerzony zostanie o szefa Inspektoratu Wewnętrznego SW (dziś obejmuje on szefa formacji, jego zastępców oraz komendanta-rektora Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości). To jednak nie wszystko. Z załącznika do projektu rozporządzenia wynika bowiem, że do stopnia generała w Służbie Więziennej awansować będą mogli (po wejściu w życie nowych regulacji) także dyrektorzy okręgowi, dla których dotychczas maksymalnym stopniem był pułkownik.

więcej: https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/sluzba-wiezienna/dyrektor-generalem-sluzba-wiezienna-zyska-nowe-etaty-z-lampasem

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy