Dzień Dziecka 2019r. – Zakład Karny w Gorzowie Wlkp.

Każdy na co dzień funkcjonuje w różnych rolach. I chociaż ta najważniejsza, bo wynikająca z biologicznych i tworzonych więzi (rola rodzica, dziecka, małżonka, czy też partnera) wydaje się najistotniejszą treścią życia każdego z nas, to nie sposób nie przyznać znaczącego miejsca innemu obszarowi. Mianowicie – PRACY. To jej poświęcamy duży fragment dnia, ale też ona jest źródłem osobistego rozwoju. Poza wynikającymi z niej obowiązkami także i tu nawiązujemy relacje, które przenosimy na grunt życia osobistego. Stanowi to istotny fundament wzajemnego obcowania, poznawania i integrowania się. Fakt kontaktu poza obszarem pracy zawodowej pozwala doświadczać się w innych okolicznościach, zbliża rodziny, powstają nowe więzi. Jednak okazji do spotkań w szerszej grupie jest niewiele.

Mając na uwadze powyższe ważne jest aby wykorzystać każdą nadarzającą się okazję. Dlatego, jak co roku już od wielu lat, Organizacja Terenowa NSZZ FiPW w Zakładzie Karnym w Gorzowie Wlkp. wraz z dyrekcją Zakładu Karnego, zorganizowały wspólnie festyn dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych oraz ich rodzin z okazji Dnia Dziecka. Tym razem odbył się  on 8 czerwca na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Zdroisku. Spotkali się rodzice z dziećmi, funkcjonariusze, dyrektorzy i kierownicy, a także zaproszeni goście. Pogoda nam dopisała. Wszyscy aktywnie czas spędzali, bawili się, rozmawiali i śmiali. Dzieci dorosłym odpoczywać nie dawały. Były bańki mydlane, rysunki wykonane kredą, ale i skakanie w workach oraz strzelanie do celu. Nagrody kolorowe przewidziano dla wszystkich najmłodszych uczestników, a na stołach słodycze i napoje na nich czekały. Podziękowania dla naszego kolegi Piotra Melinisa  za zorganizowanie zabaw i konkurencji dla dzieci. Natomiast w powietrzu zapach przygotowanych potraw przywoływał nawet tych na diecie. Każdy się skusił, nikt głodny nie wyszedł. Dodatkową atrakcją niebywałą były zamki dmuchane, na których dzieci szalały do utraty tchu. Myślę,   że uczestnicy do domu wrócili zadowoleni i aktywnością na świeżym powietrzu zmęczeni.

W poniedziałek w pracy wszyscy ponownie się spotkali, ale już w trochę innej atmosferze. Bowiem sobotnie popołudnie nowych wrażeń i doświadczeń dostarczyło. Znowu nowi ludzie się poznali: żona  z żoną, dziecko z dzieckiem, ale i my – funkcjonariusze w innej odsłonie. A wszystko to dzięki aktywności i kreatywności członków NSZZ FiPW z przewodniczącym Norbertem Żalem na czele, otwartości, przychylności i dużemu wsparciu dyrektora jednostki – ppłk. Arkadiusza Tomczaka, osób współorganizujących, ale i współfinansujących. Wskazać w tym miejscu jeszcze należy, że wsparcie nam okazali: gminy  Santok i Słońsk, firmy: Prefadom – Fabryka Domów, Prefabet K-ce, Ekpols, Gardia, Drew-Pol Tomasz Szandurski, Darex – Paweł Darecki, PHU Jamniuk, ZPHU Stacja Demontażu Pojazdów – Tadeusz Soloch, Zakład Budowlany Kamar – M. Kałuża, Firma Projektowo-Budowlana Mastess-Bud Bartosz Tessmann.

Podziękowania dla naszego kolegi Piotra Melinisa  za zorganizowanie zabaw i konkurencji dla dzieci

Dlatego wszystkim mówimy: „z podziękowaniem za dotychczasowe i z nadzieją na przyszłe”. Do zobaczenia za rok.

Tekst i zdjęcia

kpt. Marta Sprengel-Pieczyńska

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy