Finansowe propozycje dla mundurowych ze Służby Więziennej

Niedawno o przyznaniu przez premiera Mateusza Morawieckiego dodatkowych środków finansowych dla mundurowych informował resort spraw wewnętrznych i informacji, a teraz czas przyszedł na resort sprawiedliwości. Jak podaje Ministerstwo we wspólnym komunikacie ze Służbą Więzienną, strona rządowa – w wyniku negocjacji ze związkami zawodowymi – zadecydowała o dodatkowych środkach finansowych, które zostaną przeznaczone m.in. na świadczenia motywacyjne dla funkcjonariuszy, którzy posiadają minimum 15 lat służby, wzrost środków finansowych za nadgodziny, zmianę sposobu naliczania dodatku za wysługę lat oraz zwiększenia środków finansowych na poprawę warunków pełnienia służby. Ponadto, fundusz nagród w przyszłym roku zwiększony zostanie o 6 mln złotych. W przypadku Służby Więziennej pojawią mają się nawet rozwiązania, które – jak czytamy – uwzględniają specyfikę tej formacji i nie zostaną wprowadzone w innych służbach mundurowych.

I ponownie, tak jak MSWiA, w obliczu nowych rozwiązań, które poprawić mają sytuację finansową funkcjonariuszy Służby Więziennej, resort sprawiedliwości oraz kierownictwo samej formacji apelują o to, by mundurowi, którzy złożyli raporty o odejście na zaopatrzenie emerytalne ponownie przeanalizowali te decyzje. Dyrektor Generalny Służby Więziennej zobligowany ma zostać do umożliwienia wycofania już złożonych wniosków bez żadnych konsekwencji.

więcej: https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/sluzba-wiezienna/finansowe-propozycje-dla-mundurowych-ze-sluzby-wieziennej

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy