Kiedy przepisy wykonawcze do ustawy o L4?

1 czerwca wejdzie w życie ustawa o L4 mundurowych, która zakłada obniżenie do 80 % uposażenia funkcjonariuszy przebywających na zwolnieniach lekarskich, a uzyskane z tego tytułu oszczędności przeznacza na nagrody dla zastępujących nieobecnych żołnierzy czy funkcjonariuszy.

Czy wszystkie służby zdążą przygotować na czas przepisy wykonawcze?

W myśl ustawy środki finansowe pozyskane z ograniczenia uposażeń będą w całości przeznaczane na fundusz nagród i zapomóg dla wykonujących zadania służbowe w zastępstwie nieobecnych w pracy. Szczegóły mają być określone w przepisach wykonawczych.

(…) Ministerstwo Obrony Narodowej zapowiadane zmiany w nowelizacji ustawy z 23 grudnia 2010 r. w sprawie warunków i trybu przyznawania nagród uznaniowych i zapomóg żołnierzom  zawodowym  ( Dz. U  z 2011 r., nr 9, poz. 46) wysłało do uzgodnień międzyresortowych ponad miesiąc temu.  W przypadku żołnierzy ustalono, że nagrody uznaniowe z tytułu zastępstwa będą wypłacane z funduszu tworzonego w jednostce wojskowej.  W przypadku osób przebywających na zasiłku chorobowym, to uzyskane z tego tytułu zmniejszenie uposażeń ( ze 100 do 80 proc.)  pozostanie w dyspozycji dowódców jednostek wojskowych.  To on będzie decydował o przyznaniu żołnierzowi  nagrody uznaniowej z tytułu zastępstwa  i określał jej wysokość  na wniosek bezpośredniego przełożonego żołnierza (…)

(…) W przypadku Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, to na stronie BIP nie znalazłem projektu zmian przepisów, regulujących kwestie przyznawania nagród funkcjonariuszy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej czy Biura Ochrony Rządu. Podobnie z Ministerstwem Sprawiedliwości (w przypadku funkcjonariuszy Służby Więziennej) czy Kancelarii Rady Ministrów (Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego). (…)

Cały tekst…

http://www.portal-mundurowy.pl/

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy