Komunikat

W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi reorganizacji i zmiany przeznaczenia niektórych jednostek penitencjarnych w Oddziały Zewnętrzne informujemy, że Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa nie brał udziału w jakichkolwiek decyzjach dotyczących zawieszania, wyludniania bądź przekształcania Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych w Oddziały Zewnętrzne. Zarząd Główny NSZZ FiPW w dniu 5 października br. wystąpił do Pana Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro z prośbą o udzielenie informacji w w/w temacie. Jednak do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy na nie odpowiedzi.

Po raz kolejny partner społeczny reprezentujący funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej, jakim jest Związek Zawodowy, został pominięty w dialogu, który powinien towarzyszyć przy podejmowaniu takich decyzji, które mają istotny wpływ na atmosferę oraz na funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę w jednostkach podstawowych.

Zarząd Główny NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa stanowczo wyraża swoje niezadowolenie i apeluje do strony ministerialnej i służbowej o wstrzymanie swoich jednostronnych decyzji oraz potraktowanie roli partnera społecznego z należytym szacunkiem i o przestrzeganie wszystkich aktów prawnych ustanowionych przez Sejm RP oraz zaproszenie „do stołu” Związku Zawodowego zgodnie z dobrym obyczajem i przepisami prawa w celu przedstawienia i omówienia spraw związanych z reorganizacją tych jednostek.

Pismo do Ministra Sprawiedliwości

 

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy