Komunikat po spotkaniu z Panem Wiceministrem Sprawiedliwości Patrykiem Jakim

W dniu 5 lutego 2019 roku odbyło się, spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości z Wiceministrem Patrykiem Jakim i przewodniczącym ZG Czesławem Tułą oraz członkiem prezydium Bolesławem Grońskim. Głównym tematem spotkania było przyśpieszenie prac legislacyjnych rozporządzeń Ministra Sprawiedliwości wprowadzających podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej określonej w porozumieniu podpisanym  w dniu 19 listopada 2018 r. Pan Minister poinformował nas, że prace legislacyjne przebiegają szybkim trybem i nie ma zagrożenia co do wprowadzenia tych podwyżek dla w/w osób. Rozporządzenia te po podpisaniu przez Ministra zostały skierowane do dalszych prac legislacyjnych. Przy okazji wspomniano o prowadzonych negocjacjach ze stroną służbową dotyczących podziału środków pozostających po wprowadzeniu podwyżki.

Kolejnym tematem była Decyzja  Nr 4/19 Prezydium Komisji Krajowej “Solidarność”. Decyzją tą Solidarność usiłuje wprowadzić Pluralizm związkowy w Służbie Więziennej, o której szeroko informujemy na stronach internetowych wszystkich związków zawodowych zrzeszonych w Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Przedstawiliśmy Panu Ministrowi genezę powstania tej decyzji. Pan Minister w tej sprawie ma jednoznaczne i tożsame stanowisko jak kierownictwo Służby Więziennej oraz NSZZ F i PW i nie rozumie jakie pozytywne korzyści dla Naszej Formacji ma nieść za sobą decyzja Prezydium Komitetu Krajowego Solidarności.

Ważnym tematem, który również poruszyliśmy to atmosfera i nastroje jakie panują w niektórych jednostkach organizacyjnych. Informacje o nastrojach oparte są na przeprowadzonych przez zespoły związkowe interwencjach oraz wskazaliśmy zdaniem Związku domniemane przyczyny takiego stanu.

Przewodniczący Zarządu Głównego

NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa

/-/   Czesław Tuła

w załączniku pismo DG SW

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy