Komunikat z posiedzenia Zarządu Głównego NSZZ FiPW w dniach 9-13 września 2019 r.

W dniach 9-13 września 2019 r. w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Zwartowie odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego oraz Głównej Komisji Rewizyjnej. W czasie posiedzenia odbyło się również posiedzenie Kapituły Orderu oraz Brązowego, Srebrnego i Złotego Krzyża Zasługi NSZZ FiPW.  Zarząd Główny omówił min. realizacje awansów na stanowiskach funkcjonariuszy spełniających warunki na dzień 30 czerwca 2019 r. Przewodniczący Zarządów Okręgowych zrelacjonowali sytuacje panujące w jednostkach podstawowych, poinformowali, że projekt zmiany ustawy o Służbie Więziennej, który ma na celu realizację przepisów Porozumienia z dnia 19 listopada 2018 r. zawartego pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, przekazany przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej do Ministerstwa Sprawiedliwości w celu podjęcia prac legislacyjnych został pozytywnie odebrany przez funkcjonariuszy we wszystkich okręgach. W czasie posiedzenia podjęto decyzję o skierowaniu pism do Ministra Sprawiedliwości oraz Dyrektora Generalnego Służby Więziennej dotyczących;

1) poprawy przebiegu naboru kandydatów do Służby Więziennej poprzez skrócenie czasu oczekiwania na wydanie orzeczenia o zdolności do służby;

2) skarg osadzonych, którym nadawany jest bieg, a które zawierają zwroty wulgarne lub obelżywe;

3) odrębnego traktowania służby zasadniczej od służby nadterminowej przy sposobie naliczania świadczeń emerytalnych.

Przewodniczący Zarządu Głównego Czesław Tuła zobowiązał przewodniczących Zarządu Okręgowego do podjęcia działań w celu rozliczenia nadgodzin funkcjonariuszy na dzień 30 czerwca 2019 r. w związku z wejściem od dnia 1 lipca 2019 r. odpłatności za wypracowane nadgodziny.

W posiedzeniu Zarządu Głównego udział wzięli: Wojciech Paczuski – Główny Specjalista w Wydziale ds. Służby Więziennej Departamentu Wykonywania Orzeczeń i Probacji Ministerstwa Sprawiedliwości reprezentujący Ministra Sprawiedliwości oraz mjr Marcin Nowakowski – Starszy Specjalista Centralnego Zarządu Służby Więziennej reprezentujący Dyrektora Generalnego.

Zaproszeni goście wysłuchali sprawy zgłaszane przez członków Zarządu Głównego oraz Głównej Komisji Rewizyjnej. Pan Wojciech Paczuski przeczytał i przekazał list skierowany do Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ FiPW Czesława Tuły od Wiceministra Sprawiedliwości Michała Wójcika.

Pan mjr Marcin Nowakowski nie odpowiadał na zadawane pytania dotyczące chociażby nagród dla pracowników cywilnych, ponieważ, że nie został upoważniony przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej do przekazywania jakichkolwiek informacji.

 

Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZFiPW

/-/ Kamil Bachanowicz

Pismo Wiceministra Sprawiedliwości Pana Michała Wójcika skierowane do Przewodniczącego ZG

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy