Komunikat z wideokonferencji Zarządu Głównego i Głównej Komisji Rewizyjnej NSZZFiPW

4 czerwca 2020 roku odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego oraz Głównej Komisji Rewizyjnej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Posiedzenie, ze względów epidemii koronawirusa COVID-19 odbyło się w systemie wideokonferencji, w której uczestniczył również Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński.

Na samym początku wideokonferencji uczczono minutą ciszy pamięć naszego Kolegi Grzegorza Zychajło – Wiceprzewodniczącego Zarządu Okręgowego oraz Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Areszcie Śledczym w Katowicach.

W czasie wideokonferencji Przewodniczący Zarządów Okręgowych NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w swoich relacjach przedstawili sytuację panującą w jednostkach oraz najistotniejsze sprawy wymagające podjęcia odpowiednich działań. Najwięcej czasu poświęcono nad sprawą rozliczania czasu służby funkcjonariuszy działu ochrony, która budzi wiele emocji. Podjęto decyzję o skierowaniu pisma do Centralnego Zarządu Służby Więziennej w celu wyjaśnienia wątpliwości zgłaszanych przez członków Zarządu Głównego.

Pan Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński po raz kolejny podziękował za zaangażowanie funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej w wykonywanie swoich obowiązków dzięki, któremu nie występują zdarzenia w naszych jednostkach związane z pandemią koronowirusa.  Pan Dyrektor poinformował, że Służba Więzienna zakupiła odpowiednie maseczki ochronne z atestem, które są wydawane funkcjonariuszom i pracownikom w jednostkach. Dyrektor Generalny podziękował Przewodniczącemu Zarządu Głównego Czesławowi Tule, za pismo, które zostało skierowane w sprawie egzaminów szkoły oficerskiej i  poprosił, aby uspokoić wszystkie osoby, które będą zdawały końcowy egzamin, ponieważ trwają prace nad tym, aby egzaminy te odbyły się w sposób profesjonalny i bezpieczny dla wszystkich osób. Trwają również pracę nad tym, aby szkoła chorążych została w jak najszybszym czasie zakończona.  Dyrektor Generalny podjął decyzję o uwolnieniu ponad 650 wakatów, dla funkcjonariuszy działu ochrony, którzy będą przyjmowaniu w pierwszej kolejności, co pozwoli odciążyć funkcjonariuszy działu ochrony. Pan Dyrektor zaprzeczył, że jest jakikolwiek zakaz noszenia maseczek ochronnych w jednostkach, przekazanych przez NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Kolega Czesław Tuła poinformował o zakupionych przez Związek rękawicach antyprzekłóciowych i antyprzecięciowych oraz o sprzęcie na wyposażenie siłowni, które trafią do Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych. Kolega Przewodniczący poinformował, że został wznowiony Fundusz Pomocowy Służby Więziennej na udzielanie pomocy finansowej osobom uprawnionym. Informacja ta zostanie zamieszczona na stronie internetowej Zarządu Głównego. Przewodniczący Zarządu Głównego poruszył również sprawę powołanych zespołów i przekazał, że posiedzenia tych zespołów mogą być już wznowione. Przewodniczący Czesław Tuła odniósł się do prac związanych z wprowadzeniem świadczenia motywacyjnego dla funkcjonariuszy z dłuższym stażem służby. Podsumowując ten projekt powiedział, że nie powinniśmy być inaczej traktowani jak służby mundurowe podległe MSWiA.

Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZFiPW

/-/ Kamil Bachanowicz

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy