Komunikat Zarządu Głównego NSZZFiPW

W dniu 26 października 2022 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego oraz Głównej Komisji Rewizyjnej NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. W posiedzeniu uczestniczył Wiceminister Sprawiedliwości Pan Michał Woś.

Pan Minister omówił aktualną sytuację w Służbie Więziennej oraz poinformował, że Ministerstwo Sprawiedliwości pozytywnie zaopiniowało i poparło postulat dotyczący wzrostu waloryzacji o 20% lecz nie zostało to uwzględnione w projekcie ustawy budżetowej na 2023 r. Pan Minister oświadczył, że służby mundurowe otrzymają wzrost waloryzacji o 9,6% od  1 marca 2023 roku i trwają prace nad tym, aby miało to skutek przechodzący.

Pan Minister podkreślił, że Służba Więzienna posiada środki finansowe na poprawę warunków pełnienia służby przez funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa i poprosił o informację w przypadku braku podejmowania działań w tym zakresie przez kierownictwo jednostek.

Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, w związku z brakiem waloryzacji uposażeń funkcjonariuszy Służby Więziennej w wysokości 20% oraz przesunięciem terminu jej realizacji z 1 stycznia 2023 roku na 1 marca 2023 roku, podjął decyzję o udziale w akcji protestacyjnej zorganizowanej przez Federację Związków Zawodowych Służb Mundurowych.

Manifestacja odbędzie się w dniu 9 listopada 2022 roku w Warszawie przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, Al. Ujazdowskie 1/3. Postanowiono, aby w dniu poprzedzającym manifestację tj. 8 listopada 2022 roku oflagować jednostki i wywiesić transparenty z hasłem AKCJA PROTESTACYJNA SŁUŻB MUNDUROWYCH oraz oznakować pojazdy służbowe.

Postulaty Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych dotyczą:

  • Wzrostu waloryzacji uposażeń funkcjonariuszy o 20%
  • Termin realizacji waloryzacji z dniem 1 stycznia 2023 roku

Udział w Manifestacji organizowanej przez Federację Związków Zawodowych Służb Mundurowych jest sprawa bardzo ważną dla wszystkich funkcjonariuszy, dlatego zachęcamy wszystkich do jej działu w dniu 9 listopada 2022 r. z uwagi na to, że jest to akcja, która dotyczy wyłącznie sfery mundurowej, natomiast akcja protestacyjna organizowana w dniu 17 listopada 2022 roku ma szerszy charakter i dotyczy pracowników grup zawodowych sektora finansów publicznych, którym realizację waloryzacji zaplanowano na dzień 1 stycznia 2023 roku.

Przewodnictwo Rady Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych objął Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Kol. Czesław Tuła dlatego jesteśmy zobowiązani do tego, aby podjąć wszelkie działania, aby jak największa grupa funkcjonariuszy Służby Więziennej wzięła udział w Manifestacji, która jest sprawą priorytetową, jednocześnie rozumiejąc postulaty zgłaszane przez państwową sferę budżetową.

Zarząd Główny NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa podjął również decyzję o przeprowadzeniu dodatkowych działań w dniu 9 listopada 2022 roku, w związku z przygotowaną przez CSZW w Warszawie nowelizacją ustawy o Służbie Więziennej.

Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZFiPW

/-/ Kamil Bachanowicz

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy