Komunikat ze spotkania Przedstawicieli ZG NSZZ FiPW z Panem Wiceministrem Sprawiedliwości Michałem Wójcikiem

W dniu 03.10.2019 w budynku MS doszło do spotkania przedstawicieli NSZZ FiPW Czesława Tuły i Pawła Altwassera z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości odpowiedzialnym za Służbę Więzienną, Panem Michałem Wójcikiem.

W trakcie spotkania poruszono następujące tematy:

  1. Na jakim etapie procesu legislacyjnego jest Projekt zmian Ustawy o SW złożony przez Dyrektora Generalnego po uzgodnieniu z NSZZ FiPW?
  2. Prosimy o monitorowanie prac nad tym projektem, który jest realizacją w formie ustawowej Porozumienia z Ministrem Sprawiedliwości z dnia 19.11.2018 roku.
  3. Z uwagi na brak możliwości realizacji zapisów art. 215 ustawy o SW, regulującego uprawnienia socjalne funkcjonariuszy SW i ich rodzin z uwagi na brak w zasobach SW ośrodków, na bazie, których były realizowane te uprawnienia, prosimy o nowelizację tych zapisów np. przez stworzenie tzw. funduszu socjalnego, jako odpisu od funduszu płac.
  4. Prosimy o poparcie i pomoc w uzyskaniu środków finansowych na wprowadzenie nowego dodatku do uposażeń tzw. dodatku funkcyjnego, skierowanego do funkcjonariuszy pełniących służbę w stałym i bezpośrednim kontakcie z osadzonymi, wpisującego się w politykę Pana Ministra dotyczącą funkcjonariuszy pełniących służbę na tzw. „pierwszej linii”.
  5. Jesteśmy otwarci i gotowi na włączenie Związku do prac nad unowocześnieniem funkcjonowania naszej formacji np. Służba Zdrowia dla osadzonych. funkcjonowanie BSW, ochrony prawnej oraz rozszerzenia uprawnień dla funkcjonariuszy tzw. „pierwszej linii”.

Prosimy o sprawdzenie sposobu działania Pana Witolda Mazurka podczas wykonywania zadań zleconych przez Pana Ministra w ramach BSW w MS

Pan Minister potwierdził, że polecił Dyrektorowi Generalnemu SW przygotowanie projektu ustawy modernizacyjnej dla SW na lata 2021-2024

Przewodniczący

Zarządu Głównego NSZZ FiPW

w Warszawie

(-) Czesław Tuła

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy