Komunikat zespołu kadrowo-płacowego

W dniu 02.10.2019 roku w budynku CZSW w warszawie odbyło się robocze posiedzenie zespołu kadrowo-płacowego w spotkaniu wzięli udział; reprezentujący stronę służbową;

 1. Gen. Jacek Kitliński, płk. Artur Dziadosz, ppłk Grzegorz Bajda, ppłk. Marek Rajewicz, Agnieszka Soćko reprezentujący stronę społeczną; Czesław Tuła, Paweł Altwasser

Spotkanie dotyczyło uszczegółowienia zapisów rozporządzenia wykonawczego Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie uregulowania dodatku za wysługę lat, dodatku za stopień służbowy, dodatku służbowego i dodatku funkcyjnego.

Strony wypracowały następujące założenia do projektu, które ostatecznie musi zatwierdzić ścisłe kierownictwo służbowe oraz ZG NSZZ FiPW, które po uzgodnieniu zostaną przedłożone do akceptacji Pana Ministra Sprawiedliwości:

 1. Dodatek za wysługę lat – wliczenia do okresu uprawniającego do wyliczenia wysokości dodatku wszystkich udokumentowanych lat pracy i służby także np. w gospodarstwie rolnym, przed przyjęciem do SW.
 2. Dodatek za stopień służbowy bez zmian
 3. Dodatek służbowy;
 4. wprowadzenie dodatków minimalnych 100, 200, 400, 500, 600
 5. przyznanie dodatku służbowego musi zawierać przesłanki jego przyznania i dodatek może być obniżony tylko po ustaniu przesłanek, które były podstawą jego przyznania.
 6. obniżony dodatek z uwagi na zastosowanie kary dyscyplinarnej, negatywnej opinii służbowej lub skazania prawomocnym wyrokiem, musi być przywrócony do wysokości przed jego obniżenie w okresie nie dłuższym niż 1 miesiąca od dnia ustania przyczyny jego obniżenia
 7. obniżenie dodatku bez zastosowania kary dyscyplinarnej, negatywnej opinii służbowej lub skazania wyrokiem sądowym nie może dotyczyć dodatku minimalnego.
 8. Dodatek Funkcyjny;
  1. ma być przyznany wyłącznie funkcjonariuszom pełniącym służbę w stałym i bezpośrednim kontakcie z osadzonymi
  2. przewiduje się trzy kategorie dodatku funkcyjnego

Strony chciałyby, żeby prace uzgodnieniowe w ramach zespołu zakończyły się do 18.10.2019

Ponadto poruszono bieżące problemy funkcjonariuszy i pracowników, które przekazano do Biura ZG NSZZ FiPW w ostatnim okresie;

 1. Ujednolicenie zasad zapoznania funkcjonariuszy wszystkich działów służby o ilości wypracowanych nadgodzin na dzień 30.06.2019, strona społeczna uważa, że powinno to nastąpić w formie pisemnej.
 2. Strona służbowa oświadczyła, że najpóźniej do końca października zostanie przeprowadzona zmiana zarządzeń organizacyjnych działów ochrony Aresztów Śledczych i Zakładów Karnych powodująca awans większej ilości funkcjonariuszy na stanowisko oddziałowego.
 3. Do 18.10.2019 strona służbowa przedstawi sprawozdanie z realizacji awansów na wyższe stanowisko służbowe zrealizowanych na dzień 30.06.2019.

Z uwagi na powyższe prosimy o informacje, czy w jakiejś jednostce nie otrzymała awansu osoba uprawniona.

Przewodniczący

Zarządu Głównego NSZZ FiPW

w Warszawie

(-) Czesław Tuła

 

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy