Komunikat zespołu kadrowo-płacowego

W dniu 8 stycznia 2020 roku w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej odbyło się spotkanie zespołu kadrowo-płacowego, w którym stronę służbową reprezentowali: Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej płk Artur Dziadosz, Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia ppłk Grzegorz Bajda oraz Starszy Specjalista Centralnego Zarządu Służby Więziennej mjr Marcin Nowakowski. Stronę związkową reprezentowali: Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZFiPW Czesław Tuła, Wiceprzewodnicząca Zarządu Głównego NSZZFiPW Danuta Malkusz, Wiceprzewodniczący ZG NSZZFiPW Kamil Bachanowicz oraz członek Prezydium ZG NSZZFiPW Paweł Altwasser.

Podczas spotkania poruszono dwie główne kwestie tj.

1. Sposób wypłaty wzrostu uposażenia funkcjonariuszy Służby Więziennej planowanego na rok 2020.

Strona służbowa przedstawiła i omówiła dwie propozycje wzrostu uposażenia w formie procentowej oraz w formie kwotowej.

Kwotę 500 zł/etat przedstawiono w następujący sposób:

w formie kwotowej

  • 365 zł wszystkim funkcjonariuszom po równo + dodatek za wysługę lat (średnio 15 % ) + kwota przeznaczona na nagrodę roczną. Pozostała kwota zostanie przeznaczona na realizację wszelkich awansów w roku 2020.

w formie procentowej

  • Propozycja podwyżki uposażenia w formie procentowej uwzględnia wzrost o 12.2% w poszczególnych grupach zaszeregowania z wyłączeniem stanowiska młodszego referenta.

Zarząd Główny NSZZFiPW na zwołanym posiedzeniu w trybie pilnym podejmie ostateczne stanowisko, co do formy wdrożenia podwyżki obowiązującej od 1 stycznia 2020 roku.

 2. Pismo BO.100.1.2019.TZ z dnia 31 grudnia 2019 r. zatwierdzone przez Zastępcę Dyrektora Generalnego Służby Więziennej płk Grzegorza Fedorowicza

W związku z ww. pismem na spotkanie przybył Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński. Przedstawiciele Zarządu Głównego przedstawili Dyrektorowi swoje krytyczne stanowisko, wobec zasad wypłacania i oddawania przez funkcjonariuszy wypracowanych godzin nadliczbowych, a także zawieszania w celu „zbijania” tych godzin stanowisk, oddziałów penitencjarnych, a także jednostek organizacyjnych Służby Więziennej. Przedstawiciele strony związkowej poinformowali Dyrektora Generalnego o wywołaniu poczucia niesprawiedliwości wśród funkcjonariuszy i atmosfery jaka się wytworzyła w związku z zasadami jakie wynikają z pisma. Dyrektor Generalny poinformował, że powyższa kwestia jest bardzo istotną i ważna sprawą i w związku z tym zaproponował spotkanie na dzień 14 stycznia 2020 roku, po powrocie z urlopu wypoczynkowego  Zastępcy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej płk Grzegorza  Fedorowicza, w celu szczegółowego omówienia tej sprawy.

         Wiceprzewodnicząca Zarządu Głównego NSZZFiPW

          /-/ Danuta Malkusz

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy