Media o pikiecie FZZSM pod Sejmem

Związkowcy ze służb mundurowych pikietują 19 bm., przed Sejmem przeciwko ustawie, która obniża zasiłki chorobowe dla funkcjonariuszy i żołnierzy – informuje serwis internetowy PAP.

(…) Związkowcy ze służb mundurowych pikietowali w środę parlament. Protestowali w ten sposób przeciw ustawie, która obniża zasiłki chorobowe funkcjonariuszy i żołnierzy. Tego dnia ma ona trafić pod obrady Senatu. W myśl uchwalonej 24 stycznia przez Sejm ustawy żołnierze, policjanci, strażacy, funkcjonariusze służb specjalnych, BOR, Straży Granicznej i Służby Więziennej dostaną 80 proc. zasiłku chorobowego tak, jak inni ubezpieczeni. Obecnie ich “ch

Józef PartykaJózef Partyka

orobowe” wynosi 100 proc. wynagrodzenia. Delegacja z Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych przekazała marszałkowi Senatu Bogdanowi Borusewiczowi – za pośrednictwem dyrektora jego gabinetu – petycję, w której domaga się odrzucenia niekorzystnej dla funkcjonariuszy ustawy. Związkowcy przypomnieli, że MSW nie przedstawiło analiz i badań dotyczących wpływu warunków służby na zdrowie funkcjonariuszy, ani informacji o przyczynach absencji chorobowej mundurowych. “Takie badania i analizy powinny stanowić nieodzowny materiał wyjściowy dla MSW i Ministerstwa Sprawiedliwości do poprawy warunków służby i zdrowia funkcjonariuszy” – napisali związkowcy (…)
(…) Prowadzący pikietę Józef Partyka z NSZZ Policjantów kilkukrotnie apelował do zgromadzonych, by razem z rodzinami głosowali w zbliżających się wyborach. Argumentował, że to jedyny sposób, by zmienić sytuację funkcjonariuszy (…)

Cały tekst…

http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=kraj&idNewsComp=&filename=&idnews=148884&data=&status=biezace&_CheckSum=882273807

O pikiecie służb mundurowych przed Sejmem pisze także Dziennik Gazeta Prawna w artykule zatytułowanym: “Idź precz”. Mundurowi chcą przerwania prac nad obniżeniem uposażenia za czas choroby”

(…) Związkowcy przed Sejmem gwizdali i krzyczeli, a także zaśpiewali premierowi piosenkę „Idź precz”. Uczestnicy protestu na telebimie prezentowali wyniki głosowania ustawy L4 w Sejmie. Wygwizdali partie, które były za, a kluby przeciwne zmianom nagradzali gromkim “dziękujemy”. Związkowcy swoim przeciwnikom zaśpiewali też “Mury” Jacka Kaczmarskiego. Do zebranych przemawiali też politycy SLD Stanisław Wziątek i Leszek Miller. Zapewniali, że będą starali się usunąć nowe przepisy Mówili też, że obecne zmiany byłyby możliwe, gdyby funkcjonariusze dostali zapłatę za nadgodziny (…)

Cały tekst:

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/778946,mundurowi-chca-przerwania-prac-nad-obnizeniem-uposazenia-za-czas-choroby.html

Fot. Marek Osiejewski

pikieta_19_02_2014_dp2

pikieta_19_02_2014_dp1

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy