Międzynarodowy Obóz Rekreacyjno Wypoczynkowy w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach Oddział Zamiejscowy w Sulejowie

W dniach 2–9 sierpień 2014 roku w  Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach Oddział Zamiejscowy w Sulejowie odbył się  kolejny międzynarodowy obóz rekreacyjno wypoczynkowy  dla funkcjonariuszy Służby Więziennej, młodzieży, dzieci funkcjonariuszy  i  innych osób. Organizatorem obozu była organizacja terenowa NSZZFiPW  przy AŚ Ostrów Wlkp. Honorowy patronat objął  Zarząd Główny NSZZFi PW w Warszawie. Główny szkoleniowcem był ppłk Mirosław Kuświk, który przygotował szczegółowy program obozu dla trzech grupy wiekowej. W obozie uczestniczyło około 70 osób w tym goście  z Czech,Włochy  i Kanady. Uczestnicy w zależności od wieku, podzieleni zostali na  trzy grupy.  Podczas trwania obozu  rekreacyjno wypoczynkowego  dla dzieci były zorganizowane  następujące  zajęcia :  gry i zabawy, zawody  sportowe, testy sprawności fizycznej , pierwsza pomoc przedmedyczna, zajęcia z samoobrony, wspinaczka i zjazdy po linie, strzelanie z broni pneumatycznej ,ASG i paintball  itd. Dla grupy starszej przeprowadzono dodatkowe zajęcia w tzw ,,gumowym mieście” z combatu  i technik interwencji z wykorzystaniem środków  hukowo błyskowych ( ASG ).  Dużą atrakcją dla starszej grupy był  marszobieg terenowy wokół Zalewu Sulejowskiego  w pełnym umundurowaniu podczas pochmurnej pogodzie. Marszobieg  kończył się  zajęciami  z  samoobrony przeprowadzonymi  w Zalewie Sulejowskim. Wszyscy uczestnicy codziennie pod opieką ratownika wodnego zażywali kąpieli w basenach znajdujących się na terenie OSSW Sulejowie. Zorganizowano również grill, który był połączony z zabawą na świeżym powietrzu ( nocne podchody). Odbyła się  również jedna wycieczka autokarowa do Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim , gdzie dzieci miały okazje zapoznać się z sprzętem strażackim. Dzięki uprzejmości  funkcjonariuszy Straży Pożarnej dzieci pod opieka instruktorów  mogły wspinać się  po linie oraz  zjeżdżać  tzw ,,tyrolką”. Natomiast grupa starsza mogła wchodzić i  zjeżdżać  po linie na wysokość 30 metrów. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z przyjęcia naszej grupy przez strażaków w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas obozu zostały przeprowadzone zawody sportowe dla wszystkich  grup wiekowych z następujących konkurencji :

  • zawody strzeleckie z broni pneumatycznej,
  • zawody strzeleckie z paintball ,
  • zawody sprawnościowe,
  • zawody   z walki wręcz z wykorzystaniem tzw ,,makaronów”
  • zawody badmintona

Na koniec obozu każdy uczestnik otrzymał stosowny certyfikat, a osoby biorące udział w zawodach sportowych okolicznościowe medale.

W ocenie uczestników Międzynarodowy obóz rekreacyjno wypoczynkowy jak co roku należy uznać za sukces. Wielu uczestników już zgłosiło akces uczestniczenia  w podobny  obozie  rekreacyjno wypoczynkowym  w 2015 roku. Wszystkie dzieci były zadowolone, uśmiechnięte i szczęśliwe.  Uczestnicy  prosili organizatorów o przedłużenie przyszłorocznego obozu o kilka dni. Widoczna radość i zadowolenie na twarzach dzieci, świadczyła o celowości organizowania w kolejnych latach następnych obozów rekreacyjno wypoczynkowych. Chciałbym dodać od siebie ,że coroczne kontrole naszych rekreacyjno wypoczynkowych obozów przez przedstawicieli kuratorium Oświaty spotykają się z bardzo  wysoka ocenę.

Cykliczne organizowane przez Organizacje Terenową  NSZZFiPW międzynarodowe obozy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem funkcjonariuszy ,młodzieży i dzieci. Organizowanie tych obozów jest możliwe tylko dzięki wsparciu NSZZFiPW .

Korzystając z okazji chciałbym podziękować moim kolegą z związku zawodowego NSZZFiPW za pomoc w organizacji naszych międzynarodowych obozów :

Przewodniczącemu Zarządu Głównemu NSZZFiPW  Panu Czesławowi Tule,

Przewodniczącemu Zarządu Okręgowemu NSZZFiPW w Poznaniu  Panu Dariuszowi Grajczyńskiemu oraz wszystkim pozostałym członkom związku zawodowego.

Podziękowania należą  się kadrze wychowawców i instruktorom , którzy czuwali 24 h na dobę nad wszystkimi uczestnikami.

Za wspaniałą atmosferę, otwartość, życzliwość, przygotowanie Ośrodka szczególnie chciałbym podziękować wszystkim funkcjonariuszom Oddziału Zamiejscowy w Sulejowie. Podziękowanie w swoim imieniu, organizatorów i uczestników składam na ręce Komendanta Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach Oddział Zamiejscowy w Sulejowie  Pana  ppłk Jerzy Cyrulik i z-cy Pana  mjr Grzegorz Gdula.

W konkluzji międzynarodowy obóz rekreacyjno wypoczynkowy spełnił swoje założenia i cele jako aktywna forma wypoczynku ,

 /-/Mirosław Kuświk

 więcej zdjęć tutaj………..

 

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy