MS podpisało porozumienie z NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa

Podpisano aneks do porozumienia zawartego w 2018 r. między Ministerstwem Sprawiedliwości a NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Dokument ustala daty wprowadzenia rozwiązań oczekiwanych przez stronę społeczną i kończy akcję protestacyjną prowadzoną przez związkowców.

– Wsłuchujemy się w głosy strony społecznej i staramy się wychodzić naprzeciw jej oczekiwaniom. Po co szukać konfliktów, jeżeli można dojść do porozumienia – podkreślił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który brał udział w uroczystości podpisania aneksu. Porozumienie podpisał nadzorujący więziennictwo wiceminister Michał Woś.

Czytaj: Zaognia się sytuacja w sądach – pracownicy na “chorobowych”, MS zwraca się do ZUS>>
Twarde negocjacje doprowadziły do porozumienia

Z kolei przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Czesław Tuła podziękował kierownictwu resortu za dialog i osiągnięte porozumienie. – Służba Więzienna zawdzięcza ministrowi Zbigniewowi Ziobro pierwszą w historii III RP ustawę modernizacyjną. Twardo negocjujemy z ministerstwem, ale udaje nam się dojść do porozumienia. Służba pracowników i funkcjonariuszy więziennictwa jest trudna i wymagająca poświęceń, musi być solidnie wynagradzana – mówił.

Zgodnie z aneksem dodatek za wysługę lat oraz zaopatrzenie emerytalne funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej, były ustalane na tak samo korzystnych zasadach jak dla służb mundurowych podległych MSWiA. – Zmiany mają zachęcić do jak najdłuższej pracy i służby – wskazuje resort.

W aneksie zapowiedziano również wspólne prace ministerstwa sprawiedliwości i związkowców nad przygotowaniem programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2022-2025.

źródło: https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/porozumienie-nszz-funkcjonariuszy-i-pracownikow-wieziennictwa-z,511175.html

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Fundusze

advertisement

Reklamy