Nowa strzelnica kontenerowa dla SW

Służba Więzienna planuje zakup nowej strzelnicy kontenerowej na której funkcjonariusze formacji mogliby szkolić się w zakresie użytkowania broni palnej. Co ciekawe dotyczy to prowadzenia strzelań z użyciem amunicji, ale również za pomocą multimedialnego trenażera.

Służba Więzienna rozpisała przetarg, który ma skutkować dostawą, montażem i uruchomieniem nowej mobilnej strzelnicy kontenerowej. Ma ona trafić do Oddziału Zamiejscowego w Kikitach Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Popowie. Kryterium oceny złożonych ofert ma być cena (60 proc.) oraz termin realizacji (40 proc.), który określono na maksymalnie cztery miesiące od dnia podpisania umowy. Termin składania ofert w przetargu upływa 28 lipca tego roku. Jeśli formacja pospieszy się z wyborem ofert i podpisaniem umowy, może się okazać, że strzelnica do więziennego ośrodka szkolenia trafi jeszcze w tym roku.

Zaoferowana SW strzelnica ma być konstrukcją fabrycznie nową, wyprodukowana w roku 2020. Cała strzelnica ma składać się w sumie z od 2 do 4 połączonych na czas jej użytkowania kontenerów wraz z wyposażeniem. Zauważa się przy tym strzelania mają być prowadzone na osiach w zakresie od 5 m do 25 m.

Mobilna strzelnica w kontenerach ma zostać przeznaczona do przeprowadzania treningów i szkoleń strzeleckich funkcjonariuszy SW, prowadzonych zarówno indywidualnie, jak i w parach. Funkcjonariusze mają mieć możliwość odbywania treningu strzeleckiego z wykorzystaniem: pneumatycznej broni śrutowej o kalibrze do 4,5 mm (śrut), jak również pistoletów i karabinów bocznego zapłonu (do 5,6 mm, LR. 22), pistoletów i rewolwerów centralnego zapłonu o kalibrze do 11,43 mm, pistoletów maszynowych o kalibrze do 9 mm – ogniem pojedynczym i krótkimi seriami, rewolwerów z zastosowaniem amunicji 357 Magnum, karabinków o kalibrze 5,56 mm. W przypadku strzelań mowa jest o zastosowaniu amunicji z pociskami płaszczowymi i półpłaszczowymi zwykłymi o rdzeniu miękkim (ołowianym) oraz nabojem pośrednim 5,56x45mm, wystrzeliwanym z prędkością początkową nie większą niż 2000 m/s i energią pocisku do 2000J.

SW planuje, że na nowej strzelnicy kontenerowej strzelania odbywać będą się z wykorzystaniem tarcz papierowych oraz multimedialnego trenażera, a więc systemu prowadzenia szkoleń strzeleckich z bronią bojową oraz jej replikami z wkładem lub nakładką laserową.

źródło: https://infosecurity24.pl/w-tym-roku-nowa-strzelnica-kontenerowa-dla-sw

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy