Obowiązkowe szczepienie dla służb mundurowych [AKTUALIZACJA]

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19 dla trzech grup, z których jedną są służby mundurowe.

“Elementem, o którym zdecydowaliśmy w ostatnim czasie są obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowniczych. Idąc śladem Niemiec, Austrii, będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązek zaszczepienia dla trzech grup: pierwsza grupa to są medycy, druga grupa to są nauczyciele, trzecia grupa to są służby mundurowe” – powiedział we wtorek na konferencji prasowej Niedzielski.

Wskazał, że “perspektywa marca jest tym okresem, w którym szczepienia powinny być wykonane, bo potem oczywiście, jak wejdziemy w okres od 1 marca, będzie to już szczepienie, które jest wymagane jako spełnienie warunków pracy”.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska był dopytywany, czy to oznacza, że te grupy mają czas do końca lutego, żeby być po drugiej dawce podstawowej szczepionki, by móc od marca kontynuować pracę, czy też chodzi o dawkę przypominającą. “Mówimy tutaj o podstawowym pakiecie szczepień, czyli osób, które do tej pory się nie zaszczepiły” – wyjaśnił Kraska.

Jak mówił, prace nad nowymi zasadami są już dość zaawansowane, ale termin 1 marca nie jest ostateczny. “Ale będziemy wszystko w tym kierunku wykonywać, aby rzeczywiście od 1 marca te grupy zawodowe mogły pracować tylko i wyłącznie wtedy, kiedy są zaszczepione” – powiedział wiceszef MZ. Dodał, że te trzy grupy zawodowe już powinny się przygotowywać, że od 1 marca trzeba będzie być zaszczepionym, żeby być dopuszczonym do pracy.

PAP/IS24

źródło: https://infosecurity24.pl/obowiazkowe-szczepienia-dla-sluzb-mundurowych

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy