OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SMOCZYCH ŁODZI

Piękny sobotni poranek, 10 czerwca , wody jeziora Siecino unosiły Wodne Smoki. Ogólnopolski Turniej Smoczych Łodzi zgromadził w Cieszynie kilkusetosobową grupę wioślarzy wraz z rodzinami. Imprezę zorganizował Dyrektor Zakładu Karnego w Wierzchowie oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Zarząd Terenowy w Wierzchowie, przy wsparciu Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie.

Smocze łodzie to wodny sport wywodzący się z Chin, a jego tradycja sięga kilku tysięcy lat wstecz. Początek tego sportu w Polsce to końcówka lat 90. Obecny na zawodach Marek Łbik, po zakończeniu kariery sportowej, zajmuje się m.in. popularyzowaniem tego sportu w różnych grupach i środowiskach.

W turnieju wzięło udział sześć drużyn reprezentujących: Zakład Karny w Wierzchowie, Zakład Karny w Koszalinie, Areszt Śledczy w Słupsku, Areszt Śledczy w Koszalinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pom. i Ochotniczą Straż Pożarną Gminy Złocieniec. Wśród gości znaleźli się m.in. Marek Łbik – kajakarz, mistrz świata,medalista olimpijski, wielokrotny mistrz Polski.; Wójt Gminy Wierzchowo Jan Szewczyk, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Koszalinie ppłk Piotr Warenik, wiceburmistrz Złocieńca Natan Fiutowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pom. Maciej Rydzewski.

Z imprezą połączono Dzień Dziecka dla rodzin funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Wierzchowie. Prawie trzysta osób bawiło się i korzystało z atrakcji zapewnionych przez Wierzchowskie Związki Zawodowe. I młodsi i starsi bawili się , m.in. w parku wodnym, dmuchanych zjeżdżalniach, odbyły się prezentacje i pokazy służb mundurowych :strażaków, policjantów, Służby Więziennej, wojska, zabawy i konkursy, strzelanie z paint-balla oraz oczywiście pyszności dla podniebienia.

Największa statuetka trzygłowego smoka za pierwsze miejsce turnieju trafiła do gospodarzy – funkcjonariuszy Zakładu

Karnego w Wierzchowie. Kolejne miejsca zajęły osady strażaków z OSP Złocieniec oraz uczniowie i nauczyciele ZSP Kalisz Pom. Dodatkowo wyróżniono strażaków za oryginalność strojów wioślarzy. Smocze Łodzie stały się wizytówką Zakładu Karnego w Wierzchowie, dając okazję do dobrej zabawy, rywalizacji sportowej i aktywnego spędzenia czasu. Jest to niezwykle widowiskowa dyscyplina, wymagająca współpracy i zgrania drużyny, przy niebagatelnej roli wygrywającego rytm bębniarza.

Sponsor strategiczny

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy