Pismo Dyrektora Generalnego Służby Więziennej gen. Jacka Kitlińskiego ws. nagród.

Poniżej przedstawiamy pismo Dyrektora Generalnego Służby Więziennej gen. Jacka Kitlińskiego dotyczące wypłaty świadczenia finansowego ze specjalnie utworzonego na ten cel funduszu motywacyjnego oraz środków posiadanych w ramach limitu wydatków na uposażenia i wynagrodzenia określonego dla budżetu więziennictwa dla funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej.

Po otrzymaniu poniższego pisma Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia ppłk Grzegorz Bajda poproszony o interpretacje w rozmowie telefonicznej przekazał Przewodniczącemu Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Czesławowi Tule informację, że do pionu administracyjnego włączeni są funkcjonariusze z CZSW w Warszawie, funkcjonariusze z OISW wraz z Dyrektorami oraz Dyrektorzy Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych.

Nadmienić należy, że Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Czesław Tuła uzasadniając Panu Ministrowi stanowisko Zarządu Głównego (tutaj) przekonywał, że funkcjonariusze z administracji wykonują na co dzień zadania ochronne na pierwszej linii realizując np. doprowadzanie osadzonych, widzenia, spacery … (aby funkcjonariusze z działu ochrony nie wypracowywali nadgodzin), następnie wracają do swoich obowiązków, które nikt inny za nich nie wykona. Przewodniczący przekonywał, że funkcjonariusze pełniący służbę w administracji jednostek organizacyjnych stanowią jedno ogniwo. Zarząd Główny NSZZFiPW podejmie niezwłoczne działania w celu interpretacji tzw. “pierwszej linii” o które zabiega już od wielu lat.

Podjęcie przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej i Ministra Sprawiedliwości jednostronnej decyzji ws. podziału nagród jest wynikiem zawieszenia współpracy przez KSSW NSZZ “Solidarność” (tutaj) z NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa  i wypracowania wspólnego stanowiska poprzez Związki Zawodowe.

Pismo DG SW ws. nagród

Stanowisko Zarządu Głównego NSZZFiPW

Stanowisko KSSW “Solidarność”

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy