NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników więziennictwa

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa

Pismo Ministra Sprawiedliwości skierowane do Funkcjonariuszy Służby Więziennej

Szanowne Koleżanki i Koledzy. W dniu 24 września 2018 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości odbyło się spotkanie Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Patryka Jakiego z przedstawicielami NSZZ FiPW w osobach: Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ FiPW Czesława Tuły, Wiceprzewodniczącego Zarządu Głównego Jarosława Ćmiela oraz Wiceprzewodniczącej Danuty Malkusz.

Podczas spotkania omówiono bardzo ważne kwestie dla funkcjonariuszy SW takie jak:

 1. Podpisanie Zarządzenia powołującego zespół do realizacji postulatów Federacji ZZ SM przy Ministerstwie Sprawiedliwości. Pan Minister zadeklarował, że jeszcze w dniu dzisiejszym Zarządzenie zostanie podpisanie przez Pana Ministra Konstytucyjnego Zbigniewa Ziobro.
 2. Przekazano panu Ministrowi Patrykowi Jakiemu zaproponowane przez kierownictwo MSWiA propozycje realizacji 4 z 6 postulatów, które mogą być zrealizowane w krótkim terminie. Szeroko omówiliśmy z Panem Ministrem możliwość realizacji tych postulatów w Służbie Więziennej. Pan Minister w trakcie dyskusji zapewnił nas, że Kierownictwo MS stoi na stanowisku, aby funkcjonariusze Służby Więziennej nie mieli gorszych rozwiązań jak funkcjonariusze MSWiA. Powołany przez Ministra Sprawiedliwości zespół w trybie pilnym podejmie prace w celu wypracowania realizacji postulatów zgłoszonych przez NSZZ FiPW. Jesteśmy przekonani, że determinacja Kierownictwa MS doprowadzi do wypracowania dobrych rozwiązań i realizacji postulatów.

 

 

Ze Związkowym pozdrowieniem

Przewodniczący

Zarządu Głównego NSZZ FiPW

(-) Czesław Tuła

 

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Wiadomości ze świata

  Ubezpieczenia

  advertisement advertisement advertisement advertisement
  Sierpień 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

  Fundusze

  advertisement advertisement advertisement

  Reklamy

  advertisement advertisement advertisement