Po raz XIII odbył się Międzynarodowy Bieg Uliczny „O Błękitną Wstęgę”.

Zakład Karny w Stargardzie zaprosił funkcjonariuszy z całej Polski na  XIII Międzynarodowy Bieg  o Błękitną Wstęgę. Z uwagi na remonty dróg w centrum miasta bieg odbył się jak w roku ubiegłym na tzw. strefie gospodarczej. Na atestowanej 10 kilometrowej trasie wystartowało 610 biegaczy z Polski oraz Ukrainy, w tym 20 funkcjonariuszy Służby Więziennej, którzy zostali sklasyfikowani w specjalnie dla nich przygotowanej kategorii Służba Więzienna. Biegacze mieli do pokonani 3 bardzo wymagające pętle, na których było w sumie 6 podbiegów 150 metrowych.  Wśród funkcjonariuszek najszybsza okazała się Joanna Makowska z Zakładu Karnego w Stargardzie, drugie miejsce zajęła Marta Szot- Sosnowska      z Zakładu Karnego w Stargardzie, a trzecie miejsce przypadło Izabeli Lewandowskiej.

Wśród funkcjonariuszy zwyciężył Grzegorz Terlikowski z Zakładu Karnego w Stargardzie, drugie miejsce zajął Józef Zabielski z Aresztu Śledczego w Szczecinie, a na najniższym stopniu podium stanął Patryk Kunikowski z Zakładu Karnego w Stargardzie. …Cieszę się, że wielu funkcjonariuszy z Zakładu Karnego wzięło udział w biegu. Widać, że funkcjonariusze dbają o swoją kondycję fizyczną dzięki temu są w bardzo dobrej kondycji psychicznej. To pozwoli im przez wiele lat wykonywać swoje obowiązki służbowe w sposób wzorowy. Każdy człowiek powinien mieć pasję, my ją mamy i dzięki temu integrujemy się na sportowo. Jesteśmy zespołem także poza murami więziennymi – skomentował Grzegorz.             

Dyrektor Zakładu Karnego w Stargardzie ppłk Adam Ładniak oraz Przewodniczący Zarządu Okręgowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Szczecinie  Zbigniew Haściło  ufundowali  dla trzech najlepszych funkcjonariuszy i funkcjonariuszek bony podarunkowe do sklepu Decathlon oraz statuetki. Nagrody wręczyli zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Stargardzie mjr Paweł Cybulski oraz przedstawiciel  Zarządu Terenowego  NSZZ FiPW w Stargardzie  Tomasz Wąsaty.

Tekst, zdjęcia por. Grzegorz Terlikowski

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy