Społecznego, w którym uczestniczy przewodniczy ZG NSZZ FSG Marcin Kolasa, wiceprzewodniczący ZG NSZZ P Sławomir Koniuszy oraz Skarbnik ZG NSZZ FiPW Bolesław Groński

W dniu dzisiejszym w Centrum partnerstwa Społecznego ,,Dialog” im. Andrzeja Bączkowskiego rozpoczęło się posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego, w którym uczestniczy przewodniczy ZG NSZZ FSG Marcin Kolasa, wiceprzewodniczący ZG NSZZ P Sławomir Koniuszy oraz Skarbnik Zarządu Głównego NSZZ FiPW Bolesław Groński. Jeden z punktów posiedzenia dotyczy prezydenckiego projektu mającego na celu wprowadzenie pluralizmu w Policji, Straży Granicznej i Służbie Więziennej.

W ocenie NSZZ FSG przedmiotowy projekt nowelizacji ustawy jest sprzeczny z fundamentalną zasadą niezależności i samorządności organizacji związkowych oraz w sposób ewidentny szkodzi Straży Granicznej i jej Funkcjonariuszom! Projekt wprowadza m.in. elementy, które ingerują w niezależność i działalność funkcjonujących związków w SG, Policji i SW. Takie pomysły budzą zastrzeżenia co do ich zgodności z Konstytucją! Istnieje realne zagrożenie, że wprowadzenie pluralizmu doprowadzi do sytuacji kiedy to związki zawodowe w Policji, SG i ŚW nie będą mogły należycie reprezentować interesów funkcjonariuszy! Tylko monizm związkowy gwarantuje efektywną i nieskrępowaną działalność związkowa w Policji, SG i SW i przeciwdziała polityzacji służb mundurowych!

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy