Podsumowanie V Mistrzostw Służby Więziennej Turnieju Smoczych Łodzi w Malborku

W sobotę 26 czerwca 2021 roku na rzece Nogat przy przystani pasażerskiej zamku w Malborku zostały rozegrane V Mistrzostwa Polski Służby Więziennej Turnieju Smoczych Łodzi,  które  zgromadziły   kilkudziesięcioosobową grupę zawodników wraz z rodzinami.

Zawody zorganizował Zarząd Okręgowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Gdańsku z Zarządem Głównym NSZZFiPW, przy wsparciu Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku oraz Dyrektora Zakładu Karnego w Malborku. Sponsorem  strategicznym turnieju był Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A.

Smocze łodzie to sport wodny wywodzący się z Chin, sięgający tradycją kilku tysięcy lat wstecz. Początek sportu smoczych łodzi w Polsce to rok 1997, kiedy to Włodzimierz Schmidt, działacz sportowy i trener zorganizował wraz z Jerzym Walczykiem pierwsze zawody międzynarodowe na Motławie w Gdańsku.  Jest to niezwykle widowiskowa dyscyplina, wymagająca współpracy i zgrania drużyny, przy niebagatelnej roli sternika kierującego składem łodzi.

Zaproszeni na zawody sędziowie reprezentujący nasz region i reprezentację Polski w tej dyscyplinie, czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów.

W turnieju udział wzięło sześć drużyn reprezentujących: Zakład Karny w Malborku, Zakład Karny w Sztumie, Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Gdańsku, Komendę Powiatową Policji w Chełmnie, Słodki Smok Malbork. Wśród zaproszonych gości byli: Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Gdańsku płk Andrzej Tesarewicz, Dyrektor Zakładu Karnego z Malborka ppłk Robert Witkowski, Burmistrz Miasta Malborka Pan Marek Charzewski, który objął swoim patronatem mistrzostwa.

Statuetka smoka za pierwsze miejsce turnieju trafiła do drużyny nr 1 Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie. Drugie miejsce zajęła  drużyny nr 2 Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie. Trzecie miejsce zajęła osada Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Gdańsku.  Kolejne miejsca zajęły osady Zakładu Karnego w Sztumie, Słodkiego Smoka oraz  Zakładu Karnego w Malborku.

Statuetki, medale, dyplomy i nagrody wręczali zaproszeni dyrektorzy i przewodniczący ZO NSZZFiPW w Gdańsku Jarosław Wodziński.

V Mistrzostwa Polski Służby Więziennej Turnieju smoczych łodzi został zorganizowany przy wsparciu sponsora strategicznego, którym był Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. Serdecznie dziękujemy głównemu sponsorowi za pomoc w organizacji. Dziękujemy również wszystkim przybyłym gościom, Panu Burmistrzowi miasta Malborka, sędziom i uczestnikom  oraz ich najbliższym.

Mamy nadzieję, że smocze łodzie zagościły na stałe i są wizytówką miasta Malborka, dając okazję do dobrej zabawy, sportowej rywalizacji i aktywnego spędzenia czasu wolnego.

Tekst: Tadeusz Łoziński

Foto: Anna Trzcińska, Krzysztof Frymark

Sponsorem Strategicznym jest PZU

Galeria:

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy