NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników więziennictwa

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa

Służba Więzienna i Policja zawarły porozumienie. Stróże prawa będą wiedzieć kiedy osadzeni wychodzą na przepustki

Służba Więzienna i Policja zawarły porozumienie dotyczące zasad i sposobu przekazywania informacji na temat osób osadzonych w jednostkach penitencjarnych okręgu lubelskiego. W szczególności chodzi o takie informacje, jak planowane wyjścia osadzonego na przepustki oraz czasowe zwolnienie.

Do podpisania porozumienia doszło 24 czerwca br. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie. Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc oraz Dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie ppłk Krzysztof Stefanowski podpisali porozumienie o współdziałaniu obu służb.

Dokument ma charakter roboczy i określa zasady i sposób przekazywania informacji na temat osób osadzonych  w jednostkach penitencjarnych okręgu lubelskiego. W szczególności chodzi o takie informacje, jak planowane wyjścia na przepustki  oraz czasowe zwolnienie na opuszczenie jednostki. W przekazywanych Policji informacjach znajdą się również dane o osobach z stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób.

Poprzez aktualizowane zapisy w elektronicznej bazie dokonywane przez funkcjonariuszy Służby Więziennej, policjanci lubelskiego garnizonu będą wiedzieć, w jakim czasie oraz miejscu  osoba osadzona planuje odbyć przepustkę.  W specjalnej elektronicznej formatce znajdzie się także wpis o osobach, które mają obowiązek stawiennictwa w jednostce Policji.

źródło: https://ochrona24.info/20809,sw-i-policja-zawarly-porozumienie/

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement advertisement
Listopad 2019
P W Ś C P S N
« Paź    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Fundusze

advertisement advertisement advertisement

Reklamy

advertisement