Służba Więzienna startuje z “rekrutacją wewnętrzną”

“Uruchamiamy rekrutację wewnętrzną w Służbie Więziennej” – powiedział w rozmowie z InfoSecurity24.pl wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Propozycja skierowana jest do funkcjonariuszy z co najmniej 2-letnim stażem służby, a nowe przepisy wchodzą w życie od 1 września 2022 roku.

“Rekrutacja wewnętrzna skierowana jest do funkcjonariuszy w pionie ochrony, którzy będą chcieli, posiadając oczywiście odpowiednie kwalifikacje, zmienić miejsce pełnienia służby” – mówi w rozmowie z redakcją wiceszef resortu sprawiedliwości Michał Woś. Mundurowi możliwość wzięcia udziału w rekrutacji wewnętrznej mają od jutra, bowiem nowe regulacje właśnie od 1 września wchodzą w życie.

Zamiast odejść na emeryturę, funkcjonariuszom, którzy nie widzą perspektyw rozwoju na dziś zajmowanym stanowisku, dajemy możliwość przejścia do innych pionów w Służbie Więziennej. Wszędzie tam, gdzie powstanie wakat.
Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości

Minister wyjaśnia, że jeśli powstanie wakat w pionach poza pionem ochrony, w pierwszej kolejności, formacja ogłosi rekrutację wewnętrzną. Jeśli ta nie przyniesie skutku, dopiero wtedy ogłaszany będzie nabór zewnętrzny.

W wyborze kandydata na wakujące stanowisko w pierwszej kolejności preferowane będą osoby z co najmniej 15 letnim stażem służby w Służbie Więziennej w pionie ochronnym. Podstawą do wszczęcia naboru wewnętrznego będzie deklaracja funkcjonariusza Służby Więziennej o planowanym zwolnieniu ze służby. Nabór będzie trwał 10 dni kalendarzowych. Funkcjonariusze będą mogli aplikować o przeniesienie do innego pionu służby bezpośrednio do jednostki organizacyjnej prowadzącej nabór. W przypadku wytypowania kandydata spełniającego wymogi formalne do mianowania na dane stanowisko służbowe zostanie wszczęta procedura związana z przeniesieniem na własną prośbę funkcjonariusza Służby Więziennej, zgodnie z regulacjami określonymi w ustawie o Służbie Więziennej.
Fragment komunikatu Służby Więziennej

Jak na zmiany zareagują funkcjonariusze, przekonamy się już niebawem. Za jakiś czas dowiemy się też czy nowy instrument, który w założeniu ma zatrzymać mundurowych w służbie, przyniesie oczekiwane efekty. Warto jednak zauważyć, że wprowadzane do SW rozwiązania, dotyczące prowadzenia wewnętrznej rekrutacji nie są w świecie służb novum. Podobne regulacje od lat stosuje m.in. Państwowa Straż Pożarna, a na stronie komendy głównej cyklicznie pojawiają się ogłoszenia o poszukiwaniu kandydatów na wolne stanowiska.

źródło: https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/sluzba-wiezienna/sluzba-wiezienna-startuje-z-rekrutacja-wewnetrzna

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy