Szkolenie zorganizowane przez NSZZF i PW Popowo 17-21 marca 2014

W dniach 17-21.03.2014 roku w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Popowie odbyło się szkolenie aktywu związkowego dla pięciu okręgów – warszawskiego, lubelskiego, łódzkiego, olsztyńskiego i białostockiego. W szkoleniu tym uczestniczyło 51 członków naszego związku.

Sponsorem strategicznym szkolenia było PZU

Tematyczny zakres zagadnień prawnych obejmował:

– związki zawodowe  na rynku pracy,

– podstawy prawne współdziałania pracodawcy ze związkami zawodowymi,

– spory zbiorowe

– charakter prawny negocjacji ze związkami zawodowymi

– prawne podstawy zakończenia negocjacji

Wykłady na te tematy prowadziła mecenas Karolina Komarowska-Boberska natomiast praktyczne ćwiczenia pt. spór zbiorowy, negocjacje oraz mediacje prowadzili trenerzy  z Psychologicznego Ośrodka Badań i Szkoleń.

Kolejnym blokiem  prowadzonym przez koleżankę Małgorzatę Michalską były zagadnienia :

– STRES, jako zjawisko psychologiczne,

– STRES w pracy SW- prezentacja,

– Jak radzić sobie ze stresem zawodowym.

Odbyło się też krótkie spotkanie z Podsekretarzem Stanu Ministerstwa Sprawiedliwości Panem Stanisławem Chmielewskim oraz Dyrektorem Generalnym Służby Więziennej generałem Jackiem Włodarskim i na tym spotkaniu poruszono ważne kwestie dotyczące funkcjonariuszy:

– Rozliczanie czasu służby (ochrona)

– Traktowanie funkcjonariuszy (AŚ Białołęka)

– Awansowanie funkcjonariuszy (Wszyscy uczestnicy szkolenia)

W związku z częstymi pytaniami i wątpliwościami  dotyczącymi mobbingu, dyskryminacji i molestowania  zawartego w Zarządzeniu Dyrektora Generalnego SW  nr 32/2013 miało zostać wyjaśnione oraz omówione jego praktyczne zastosowanie.

Prowadzić to miał przedstawiciel Centralnego Zarządu Służby Więziennej. Wystąpiliśmy ze stosownym pismem do Dyrektora Generalnego i otrzymaliśmy obietnicę Dyrektora Biura Kadr i Szkolenia, że zostanie oddelegowana osoba do przeprowadzenia tego szkolenia – jednak nikt się nie pojawił.

Dalsza część obejmowała szkolenie z zakresu ubezpieczeń funkcjonujących w służbie, zmiany statutowe jakie zostały wprowadzone na XV Zjeździe Krajowym oraz szkolenie  z dokumentacji finansowej jaka powinna być prowadzona w każdym Zarządzie. Omawiającymi tematy ubezpieczeń byli przedstawiciele brokera ubezpieczeniowego „Mentor S.A” oraz kolega Paweł Altwasser reprezentujący brokera „King Broker”. Kolega Paweł poprowadził także tematykę zmian statutowych a sprawy finansowe omawiały koleżanki Bożena Gosztyła oraz Danuta Malkusz.

W dniu 20.03.2014 r na prośbę jednego z uczestników szkolenia z okręgu białostockiego przy wydatnej pomocy kierownictwa OSSW w Popowie zorganizowano spontaniczny wyjazd do Warszawy w celu oddania krwi dla członka rodziny jednego z kolegów – 19 letniego chłopaka. Jak zwykle Związkowcy stanęli na wysokości zadania udowadniając, że człowiek jest zawsze najważniejszy.

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy