Top maly 2 Wydarzenia Samoobrona i techniki interwencji. Międzynarodowe warsztaty w PWSZ

Jak wygląda praca w służbach mundurowych? Jak starać się o zatrudnienie w ich szeregach? Dlaczego warto trenować sporty walki i co dają studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu? Odpowiedzi na te pytania można było znaleźć w trakcie dwudniowych Międzynarodowych Warsztatów Technik Interwencji i Samoobrony.

Młodzież akademicka miała okazję zgłębić wiedzę i umiejętności z zakresu technik interwencji oraz samoobrony. W trakcie wydarzenia zapoznano uczestników z najnowszymi trendami stosowania środków przymusu bezpośredniego i samoobrony w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych. W międzynarodowych warsztatach uczestniczyło około 200 osób, wśród których blisko 130 studentów kaliskiej uczelni. Pozostałe osoby to przedstawiciele służb mundurowych, studenci innych uczelni, klas mundurowych, klubów sportowych oraz pasjonaci sztuk i sportów walki. Szkolenie prowadzili instruktorzy służb mundurowych z Litwy, Czech i Polski.

W warsztatach uczestniczyli także przedstawiciele policji, straży granicznej, służby więziennej, wojska i straży miejskiej. Studenci i uczniowie klas mundurowych wzięli udział w zawodach o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu. W  zawodach  samoobrony uczestniczyło 12 drużyn, w tym zespoły z Nysy, Giżycka, Przygodzic i Kalisza. Punktacja medalowa wyglądała następująco:

  1. miejsce – Nysa,
  2. miejsce-Nysa,
  3. miejsce Giżycko.

Walka o medale była wyrównana i zacięta. Kaliscy studenci wywalczyli 5. i 6. miejsce. Przez dwa dni uczestnicy warsztatów pod okiem doświadczonych instruktorów służb mundurowych doskonalili swoje umiejętności z zakresu technik interwencji i samoobrony. Międzynarodowe warsztaty odwiedził przewodniczący Zarządu Głównego  NSZZ FiPW Czesław Tuła. Zwycięskim drużynom medale, a wszystkim uczestnikom warsztatów  okolicznościowe certyfikaty wręczył dr Jan Frąszczak.

Studenci zapoznali się z taktyką i technikami interwencyjnymi oraz samoobrony. Wzbogacili swoją wiedzę i umiejętności dzięki kontaktowi z doświadczonymi instruktorami z innych krajów.

Organizatorem warsztatów było Koło Naukowe ,,Komandos”, działające przy Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych  PWSZ w Kaliszu, którego opiekunem jest ppłk Mirosław Kuświk. Honorowy patronat nad Międzynarodowymi Warsztatami Technik Interwencji i Samoobrony objął Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów.

AW, Jakub Banasiak, PWSZ Kalisz

źródło: http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/wydarzenia/samoobrona-i-techniki-interwencji-miedzynarodowe-warsztaty-w-pwsz-zdjecia,1576.html

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy