VII Mistrzostwa Służby Więziennej w Kolarstwie Górskim – już za nami.

W dniach 21-22 września 2018 roku w miejscowości Czerwieńsk koło Zielonej Góry pod Honorowym Patronatem Dyrektora Generalnego Służby Więziennej oraz Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa odbyły się VII Mistrzostwa Funkcjonariuszy Służby Więziennej i Innych Służb Mundurowych w Kolarstwie Górskim

Mistrzostwa Służby Więziennej w MTB powoli stają się już tradycją

W dniach 21-22 września 2018 roku funkcjonariusze Służby Więziennej już po raz siódmy walczyli o tytuł Mistrza Służby Więziennej w Kolarskie Górskim. W tym roku rywalizacja odbywała się na zamkniętej trasie MTB w miejscowości Czerwieńsk koło Zielonej Góry. Mężczyźni mieli do pokonania 6 pętli po 6,5 km każda. Kobiety natomiast rywalizowały na dystansie o połowę krótszym. Suma przewyższeń jednego okrążenia wynosiła ok. 130 metrów, a interwałowy charakter trasy zapowiadał dobrą zabawę – tym bardziej, iż w tym roku do wspólnej rywalizacji funkcjonariuszy Służby Więziennej zaproszeni zostali również funkcjonariusze innych służb mundurowych. Dzięki temu w dniu zawodów na starcie stawiło się 59 zawodników i 2 zawodniczki. Po zaciętej rywalizacji najlepszym zawodnikiem dnia okazał się kol. Filip Pendrak – funkcjonariusz Policji, który pokonał całą trasę w czasie 1 godzina 44 minuty i 8 sekund. Dwie minuty za zwycięzcą na metę przyjechał kol. Kamil Głąb reprezentujący 5 Lubuski Pułk Artylerii w Sulechowie. Natomiast za plecami powyższych Panów toczyła się zażarta walka o 3 miejsce w kategorii open, no i oczywiście o tytuł Mistrza Służby Więziennej w MTB. Walkę tą wygrał kol. Rafał Janicki z Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, który z czasem 1 godzina 49 minut i 27 sekund o przysłowiowy włos wyprzedził kol. Roberta Pilcha z Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim i kol. Tomasza Rok z Zakładu Karnego w Zarębie. Natomiast w rywalizacji Pań kol. Joanna Jarząb nie dała żadnych szans swojej rywalce kol. Agacie Tresenberb, przyjeżdżając na metę o ponad 10 minut szybciej. Obie Panie na co dzień pełnią służbę w Policji. Puchary i medale najlepszym zawodnikom wręczali: w imieniu Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Poznaniu ppłk Daniel Janowski Dyrektor Zakładu Karnego w Krzywańcu, mjr Mariusz Swędrak Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Krzywańcu oraz kol. Dariusz Mieczyński Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Poznaniu.

Mistrzostwa jak co roku……a jednak inne

W tym roku mistrzostwa naszej służby w Kolarstwie Górskim po raz pierwszy zorganizowane zostały przez Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Poznaniu oraz Zarząd Okręgowy NSZZFiPW w Poznaniu. Zmianie uległa więc lokalizacja zawodów oraz ich formuła, bowiem również po raz pierwszy obok funkcjonariuszy Służby Więziennej ścigać mogli się funkcjonariusze innych służb mundurowych, co znacznie uatrakcyjniło rywalizację. Wybór lokalizacji zawodów także nie był dziełem przypadku, ponieważ zielonogórskie lasy skrywają wiele przepięknych tras rowerowych o sporych przewyższeniach terenu. Kolejną nowością była loteria fantowa, w której każdy zawodnik mógł wylosować jedną z ponad 30 cennych nagród rzeczowych ufundowanych przez organizatorów oraz firmę „Amica Wronki” i firmę „PZU”. Warto dodać, iż wśród rozlosowanych nagród była m.in. zmywarka do naczyń, odkurzacze, blendery, vouczery do sklepów z art. elektronicznymi itp.

Po co funkcjonariusze SW jeżdżą na rowerach?

Aktualnie panuje moda na zdrowy tryb życia. Coraz bardziej powszechną formą aktywności staje się bieganie i ćwiczenie na siłowniach. O swoją sprawność fizyczną dbają niemal wszyscy – bez względu na wiek, płeć, stan konta czy wykonywany zawód. Dla większości ludzi jest to przyjemność i pasja, jednak dla funkcjonariuszy Służby Więziennej jest to także obowiązek.

Każdy bowiem funkcjonariusz SW obowiązany jest utrzymywać sprawność fizyczną zapewniającą wykonywanie przez niego zadań służbowych. Funkcjonariusze naszej formacji muszą dobrze strzelać, znać techniki interwencji, umiejętnie stosować prawo, a także być sprawni fizycznie. Służba Więzienna jest tak sprawna, jak sprawni są ludzie w niej służący. To od ich formy zależy często skuteczność interwencji. Dlatego Mistrzostwa Służby Więziennej w Kolarstwie Górskim to doskonały przykład imprezy sportowej, do której wielu zawodników trenuje sumiennie przez cały rok, aby w dniu zawodów sprawdzić na trudnej trasie samego siebie oraz porywalizować w duchu Fair Play z kolegami ze służby. Często również tego typu zawody są okazją do „rewanżu” za wynik z ubiegłych lat. Motywacja do osiągnięcia dobrego wyniku jest więc duża.

Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach prezentuje się następująco:

Kategoria Inne Służby Mundurowe:

 1. Filip Pendrak – Policja
 2. Kamil Głąb – Wojsko Polskie
 3. Tomasz Kołogryw – Policja

Kategoria Służba Więziennej – Open

 1. Rafał Janicki – Aresztu Śledczy w Bydgoszczy
 2. Robert Pilch – Areszt Śledczy w Piotrowie Trybunalskim
 3. Tomasz Rok – Zakład Karny w Zarębie

Kategoria Służba Więzienna – M1

 1. Damian Zdun – Areszt Śledczy Ostrów Wielkopolski
 2. Michał Kołodziej – Zakład Karny w Krzywańcu

Kategoria Służba Więzienna – M2

 1. Rafał Janicki – Aresztu Śledczy w Bydgoszczy
 2. Tomasz Rok – Zakład Karny w Zarębie
 3. Paweł Kozłowski – Zakład Karny we Wronkach

Kategoria Służba Więzienna – M3

 1. Robert Pilch – Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim
 2. Piotr Marszałek – Zakład Karny Jastrzębie Zdrój
 3. Radosław Kołpaczek – Areszt Śledczy w Zielonej Górze

Kategoria Służba Więzienna – M4

 1. Piotr Glita – Areszt Śledczy Tarnowskie Góry
 2. Janusz Czemarmazowicz – Zakład Karny w Kłodzku

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie: http://super-sport.com.pl.

Tekst i zdjęcia: ppor. Piotr Hamera

Sponsor strategiczny

więcej zdjęć w galerii:

Galeria

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy