Komunikat ze spotkania z Wiceministrem Sprawiedliwości Michałem Wójcikiem

W dniu 23 stycznia 2020 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa z Wiceministrem Sprawiedliwości odpowiedzialnym za Służbę Więzienną Michałem Wójcikiem. Zarząd Główny reprezentowali kol. Czesław Tuła – Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZFiPW oraz Bolesław Groński – Skarbnik Zarządu Głównego NSZZFiPW.

Podczas spotkania omówiono propozycję podwyższenia wynagrodzenia funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, które będą obowiązywać od dnia 1 stycznia 2020 r. Przedstawiciele Zarządu Głównego złożyli stosowne uchwały w tej sprawie, które zostały podjęte na posiedzeniu Zarządu Głównego w dniu 21 stycznia 2020 r. Na spotkaniu poruszono również sposób rozliczania wypracowanych nadgodzin przez funkcjonariuszy Służby Więziennej wynikających z pisma zastępcy Dyrektora Generalnego SW BO.100.1.2019 z dnia 31 grudnia 2019 r.

Kolejnymi tematami rozmów było: sposób traktowania funkcjonariuszy podczas prowadzonych postępowań przez funkcjonariuszy  Biura Spraw Wewnętrznych działającym w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej, wręczanie decyzji wyników postępowań dyscyplinarnych funkcjonariuszowi będącemu na zwolnieniu lekarskim, obniżanie dodatku służbowego z powodu absencji chorobowej, niejednokrotnie wynikającej ze zdarzeń powstałych w służbie.

Pan Minister wysłuchał z wielkim zrozumieniem wszystkich spraw przedstawionych przez przedstawicieli Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa oraz zadeklarował kolejne spotkanie w niezwłocznym czasie po zapoznaniu się ze szczegółami spraw.

Przewodniczący Zarządu Głównego Czesław Tuła podczas spotkania podkreślił  trud pracy w Służbie Więziennej jaki wynika podczas wykonywania obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa oraz poczucie braku sprawiedliwości i napiętą atmosferę z powodu nierespektowania zapisów porozumienia zawartego pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

Biuro Zarządu Głównego NSZZFiPW w Warszawie

 

 

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy