Służba Więzienna bez ministra. Patryk Jaki zdobył mandat europosła

Nie tylko służby podległe MSWiA czeka zmiana szefa. Jak się okazuje Patryk Jaki, na co dzień bezpośrednio nadzorujący w Ministerstwie Sprawiedliwości Służbę Więzienną, także zamieni ministerialny gabinet na poselskie ławy europarlamentu. Jak na razie nie wiadomo kto go zastąpi, jednak jak zapowiadał Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, decyzje dotyczące rekonstrukcji rządu zapadną lada moment.

Patryk Jaki, zdobył ponad 258 tys. głosów, czym zapewnił sobie mandat posła w Parlamencie Europejskim. Zgodnie z przepisami, maksymalnie w ciągu 14 dni od ogłoszenia wyników wyborów Jaki musi zrzec się ministerialnego stanowiska. Do tej pory to właśnie Patryk Jaki w resorcie sprawiedliwości odpowiadał za nadzór nad Służbą Więzienną.

Jak na razie nie wiadomo kto przejmie jego obowiązki w resorcie. Biorąc jednak pod uwagę, że w blisko 30 tys. formacji trwa obecnie pierwsza od lat modernizacja wydaje się, że stanowisko po Jakim powinno zostać obsadzone dość szybko.

Jak podkreślił odchodzący do Parlamentu Europejskiego Jaki, sekretarz stanu w resorcie sprawiedliwości, który zajmie jego miejsce, musi zostać powołany. Pytany o to, kto zastąpi go w fotelu wiceministra odpowiedział, że są pewne kandydatury, ale póki co nie może o nich mówić.

Decyzje o zmianach w rządzie zapadną nie wcześniej niż jutro wieczorem. Mateusz Morawiecki udał się dziś na unijny szczyt do Brukseli, a więc jeśli wewnątrz partyjny konsensus został już osiągnięty, ogłoszenie nowych ministrów i wiceministrów nastąpi najwcześniej po powrocie premiera.

źródło: https://www.infosecurity24.pl/sluzba-wiezienna-bez-ministra-patryk-jaki-zdobyl-mandat-europosla

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy