Sprawa realizacji podwyżki pracownikom cywilnym Służby Więziennej z 2020 roku została wygrana.

Informujemy, że Sąd Apelacyjny drugiej instancji zgodził się z interpretacją pracownika cywilnego Służby Więziennej, którego wspomagał prawnie Zarząd Główny NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa i  utrzymał wyrok w mocy Sądu pierwszej instancji uznając, że realizacja podwyżki wynagrodzenia pracownikom cywilnym w 2020 roku była niezgodna z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej.

Przypomnijmy, że zgodnie z podpisanym Porozumieniem z dnia 19 listopada 2018 roku pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa pracownicy cywilni winni otrzymać podwyżkę wynagrodzenia w kwocie nie mniej, niż 400 zł brutto wnikającą z paragrafu 2 pkt. 2 Porozumienia. Natomiast decyzją kierownictwa Centralnego Zarządu Służby Więziennej w Warszawie realizacja podwyżek wynagrodzeń pracownikom cywilnym ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów nastąpiła kosztem podwyżki wynagrodzenia wynikającego z podpisanego porozumienia z czym stanowczo sprzeciwiał się Zarząd Główny NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

W związku z powyższym osoby chcące podjąć się w sposób indywidualny dochodzenia swoich praw na drodze sądowej proszone są o kontakt z biurem Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

Pracownicy cywilni, należący do NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa mogą skorzystać z Funduszu Ochrony Prawnej Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, w tym celu powinni zwrócić się z takim wnioskiem do Zarządów Okręgowych poprzez Zarządy Terenowe NSZZFiPW.

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy