“Wykluczenie czarnych owiec jest w interesie porządnych funkcjonariuszy”. Michał Woś o powołaniu Inspektoratu Wewnętrznego Służby Więziennej

“Ostrze Inspektoratu jest wymierzone w przestępców za kratami, nie w funkcjonariuszy” – przekonuje w rozmowie z InfoSecurity24.pl Michał Woś, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jak jednak dodaje, “wykluczenie czarnych owiec – które niestety, tak jak w policji czy innych formacjach, się zdarzają – jest w interesie porządnych funkcjonariuszy SW, rzetelnie wykonujących swoje obowiązki”.

Dominik Mikołajczyk: 16 sierpnia na stronach resortu sprawiedliwości pojawił się komunikat, w którym poinformowano, że prezydent podpisał przygotowaną w ministerstwie ustawę. Dodano też, że powstanie Inspektorat Wewnętrzny Służby Więziennej. Prezydent podpis pod ustawą powołującą do życia IWSW, a więc nowelę ustawy o SW, podpisał jednak dopiero kilka dni później – 22 sierpnia. Ministerstwo było pewne, że głowa państwa nie zdecyduje się na weto?

Michał Woś, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości: Tego, co postanowi prezydent, pewny jest tylko sam prezydent. To wyłącznie on podejmuje decyzję czy zawetuje, czy podpisze ustawę.

Dlaczego w takim razie w komunikacie znalazła się ta informacja?

Mieliśmy wiele konferencji, na których przedstawialiśmy nasze propozycje zmian pod hasłem “więzienie to nie hotel, czy sanatorium” i komunikaty prasowe opisywały te kwestie łącznie. Podobnie było w tym przypadku. Program “Nowoczesne więziennictwo” zawarty jest przede wszystkim w Kodeksie karnym wykonawczym, który został podpisany przez prezydenta wcześniej, a kwestie związane ze zwalczaniem przestępczości za murami więzienia zostały zapisane w nowelizacji ustawy o Służbie Więziennej. Komunikat opisywał oba te zagadnienia. Powtórzę, wyłączną prerogatywą prezydenta jest decydowanie o tym, czy, a jeśli tak, to kiedy podpisze daną ustawę.

więcej:

źródło: https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/sluzba-wiezienna/wykluczenie-czarnych-owiec-jest-w-interesie-porzadnych-funkcjonariuszy-michal-wos-o-powolaniu-inspektoratu-wewnetrznego-sluzby-wieziennej
Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy