Księga gości NSZZFiPW

Pełna wersja: Księga gości NSZZFiPW
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(08-11-2018, 0:13 )Ed Hominem napisał(a): [ -> ]Człowiek z lasu: Witam. W przypadku przeniesienia służbowego rozkazem personalnym do podległego OZ jednostki, położonej w innej miejscowości niż jednostka macierzysta, jest to delegowanie, nie przeniesienie z urzędu. Z tego też powodu możesz zadać tych tylko świadczeń, które przysługują z tego tytulu. Jest w tej sprawie wyrok. Podaj swój adres e-mail, to prześlę wyrok sądu. Patrz w kkw kto tworzy zakłady karne/ aresztu śledcze i w jakiej formie (Art. 72. § 3. Zakłady karne mogą być tworzone jako samodzielne zakłady lub jako wyodrębnione oddziały zakładów karnych i aresztów śledczych. Kilka zakładów może posiadać wspólną administrację bądź wydzielone służby.). OZ jest inną jedn.org. niż jednostka macierzysta! Jeżeli zostałeś rozkazem przeniesiony do pełnienia służby w innej jednostce, to zostałeś delegowany do pełnienia służby w innej jednostce. Spoko przy dobrym układzie możesz wziąć więcej kasy niż w przypadku przeniesienia z urzędu. Jeżeli spełniasz służbę w systemie 12 godzinnym, to powinieneś otrzymać zwrot kosztów przejazdu i dietę za każdy dzień służby. :-)
Witam ,podaje emaila gdybyś mógł podać sygnaturę i orzeczenie przesłać 
czlowiekzlasu84@o2.pl
Człowiek z lasu proszę o Twojego maila bo jestem w identycznej sytuacji jak Ty.
Witam, jak widać Brudziński chce podzielić służby już czas na nas - najpierw krew, jak nie pomoże to L-4
(07-11-2018, 10:50 )Strażnik sw napisał(a): [ -> ]Już dawno ruszyło także dawać Panowie ... trzymamy linie.... 


quote="Oddziałowyijuz" pid='996' dateline='1541510187']
(05-11-2018, 20:24 )Strażnik sw napisał(a): [ -> ]Panie i Panowie
Panuje Psia grypa może wreszcie też zadbamy o swoje zdrowie ?!
Zaczynamy ..... mam nadzieję że zaczniecie mnie i innych kolegów wspierać pozdrawiam

Myślę że lada moment się ruszy także i u nas. Jak to wygląda w Waszych jednostkach? czy chodza gdzieś słuchy żeby podjąć akcje?
[/quote]
Za duże oczekiwania od naszych kolegów i koleżanek. My tylko umiemy patrzeć jeden na drugiego i tworzyć pomysły co trzeba zrobić by poprawić naszą sytuację ale niestety na tych pomysłach się wszystko kończy. My nigdy nie umieliśmy się porządnie z organizować i dlatego ciągle mamy pod  górkę. 
W telewizji była informacja, że w AŚ Łodzi jest na L4 40 f-szy.
Witam, kiedy zaczynamy leczenie psiej grypy?
Najwyższy już czas
Muszą wrócić stary system emerytalny. Przecież to jest wszystkiemu winne... Nie ma młodych... Ludzie robią w stosunku 1 za 3ech. Ludzie przychodzili do służby żeby "odpykać" z zaciśniętymi zębami 15 lat z chorymi na AIDS hcv gruźlicę świerzba oto ludźmi którzy nas nienawidzą.... Więcej się nie da...
"Na początku spotkania związkowców zaskoczyła informacja o tym, że szef MSWiA zaprosił na rozmowy szefów wszystkich protestujących służb. Nie wiedzieliśmy tego - mówił jeden z liderów protestu szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski. "

Pytanie:
Dlaczego Przewoniczący NSZZFiPW nie pojawił się na spotkaniu ?

Czy funkcjonariusze SW nie otrzymają zaproponowanych w porozumieniu pieniążków?
O co w tym wszystkim chodzi, a przede wszystkim dlaczego Pan Przewodniczący nie pojawił się na spotkaniu ?
Czy ktoś w tym wszystkim mija się z prawdą ?
Panie Administratorze.
Ponowię pytanie z poniższych postów odnośnie awansów na poszczególne stanowiska,widzę nie tylko problem w mojej jednostce ale chyba w większości zakładów.Jak słyszę wiecznie,Że nie ma pieniędzy to szlag mine trafia.Ile można czekć rok,dwa,pięć.Omija jeden awans na stopniu następnie drugi bo nie masz st .oddziałowego żeby dostać sierż.sztabowego.Odechciewa sie pracy przez naszych przełożonych tych z dala jak i swoich.A do emerytury tuż tuż I naprawdę zastanawiam się czy pozostać w tych szeregach.
Proszę o odpowiedz jak przedstawia się sytuacja z tymi pieniedzmi?
Zawarcie Porozumienia kończy protest co uzgadniają wspólnie wszystkie strony. Od 1 stycznia 2019 r. 655.-zł brutto. Od 1 stycznia 2020 r. nie mniej jak 500,-zł. Prawo do emerytury po 25 latach służby (bez wymogu 55 lat życia). 100% płatne nadgodziny.
Zabrakło w tym porozumieniu płatnego L-4 za 30 dni.
Zobaczymy teraz czy i nam zaproponują te same warunki
Policja podobno ma już wszystko dogadane: 650zł od stycznia, potem kolejne 500zł od stycznia 2020r.....
a My??
czy Ktoś wie coś konkretnego??
Witam, Panie Administratorze, mam pytanie czy wypracowane porozumienie dotyczy też SW, proszę o możliwie szybką odpowiedź, z wiadomych przyczyn.
Witam
Z informacji jaka jest na stronie jasno wynika, że rozwiązania jakie są w innych służbach mundurowych będą identyczne, dziwią mnie te pytania gdyż odpowiedzi na nie zawarte są w tym komunikacie.
http://www.nszzfipw.org.pl/komunikat-spo...zz-sm.html

Pozdrawiam
Witam. Może ktoś mi pomoże na forum. Staram się o dofinansowanie na budowę domu. Kupiłem działkę wraz z budową(stan surowy otwarty) bez umowy przedwstępnej w formie aktu notarialnego ( mam umowę cywilno prawną-tak mi doradził funkcjonariusz zajmujący się mieszkaniówką twierdząc, że kupuję budowę domu a nie dom jednorodzinny i nie mam możliwości, aby tam zamieszkać ponieważ nie mam żadnego odbioru). Teraz nagle jak przyszło składać dokumenty potrzebne na dofinansowanie( pozwolenie na budowę na mnie i kosztorys wraz z projektem) stwierdził że jednak mogłem mieć tą umowę przedwstępną w formie aktu notarialnego i powiedział że może w sumie to przejdzie. Już sam nie wiem co mam o tym myśleć. Ktoś przerabiał podobny temat ? Pozdrawiam- TRZYMAMY LINIĘ !!!
Dzień dobry

Zwracam się z zapytaniem do Szanownych użytkowników odnośnie poruszanego temat 48zł brutto czy ktoś dysponuje nowymi informacjami na ten temat oraz czy jest to potwierdzona informacja , że wypracowane tegoroczne porozumienie odnośnie minimalnych kwot dodatków służbowych jest obowiązujące tylko do końca roku bieżącego, a osoby wchodzące do służby stałej w roku 2019 będąc w korpusie np. podoficerskim już wspomnianych podwyższonych dodatków nie otrzymają ?
"Należy nadmienić, iż większość aktów prawnych jest tworzone w MSWIA a Służba Więzienna jest tylko dopisywana do nich a My stoimy na stanowisku, że uzgodnienia, które będą dotyczyły naszej formacji były konsultowane także z nami".
Witam - Czy Pan Przewodniczący uważa, że powyższe zdanie jest prawnie wiążące?Big Grin chyba należy w trybie pilnym wystąpić z Pismem do właściwego Ministra i interpretację "porozumienia" Smile
(09-11-2018, 7:49 )szfager napisał(a): [ -> ]Witam, Panie Administratorze, mam pytanie czy wypracowane porozumienie dotyczy  też SW, proszę o możliwie szybką odpowiedź, z wiadomych przyczyn.

No właśnie, co znani ?
eeedek4 Offline Szeregowy
#1044 4 godzin(y) temu
Zawarcie Porozumienia kończy protest co uzgadniają wspólnie wszystkie strony. Od 1 stycznia 2019 r. 655.-zł brutto. Od 1 stycznia 2020 r. nie mniej jak 500,-zł. Prawo do emerytury po 25 latach służby (bez wymogu 55 lat życia). 100% płatne nadgodziny.
Zabrakło w tym porozumieniu płatnego L-4 za 30 dni.
Zobaczymy teraz czy i nam zaproponują te same warunki

Tylko kto ma to zaproponować ? Ja, Kolega, Sąsiad czy też Minister Sprawiedliwości który bierze bierny udział w tej całej akcji. Czy nie jest to zastanawiające i co najmniej dziwne ?
APEL

"Rozmawiałem właśnie z naszym przewodniczącym i przekazał mi informację potwierdzona przez związki w inspektoracie gdańskim że mamy to samo co policja.
Jak do tej pory brak jakiejkolwiek oficjalnej informacji z strony Ministerstwa Sprawiedliwości pod które podlegamy.

Czy Pan Minister Sprawiedliwości może nam pisemnie oficjalnie potwierdzić iż otrzymamy w dniu 01.01.2019 wypracowaną przez FZZSM podwyżkę w kwocie 655 zł brutto ?
Data publikacji 08.11.2018
Jest porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy

Podwyżka o 655 zł brutto w 2019 r. oraz o 500 zł brutto w 2020 r.
W toku negocjacji ustalono, że funkcjonariusze służb MSWiA otrzymają od początku przyszłego roku po 655 zł brutto podwyżki, co spowoduje wzrost wielokrotności tzw. kwoty bazowej o 0,43. Przypominamy, że początkowo MSWiA proponowało od 1 stycznia 2019 r. podwyżkę w kwocie 309 zł, a od 1 lipca 2019 r. w kwocie 253 zł brutto.

Pełnopłatne nadgodziny dla wszystkich funkcjonariuszy MSWiA

Zgodnie z zawartym dziś porozumieniem - od 1 lipca 2019 r. zostanie wprowadzona odpłatność w wysokości 100 proc. stawki godzinowej dla wszystkich policjantów, strażaków, strażników granicznych i funkcjonariuszy SOP. Początkowo zastosowany będzie 6-miesięczny okres rozliczania nadgodzin. Kwestia ustalenia okresu rozliczeniowego na kolejne lata będzie przedmiotem dalszego dialogu

Rezygnacja z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę

Ministerstwo i strona społeczna zgodziły się na rezygnację z wymogu ukończenia 55 lat. Oznacza to pozostawienie tylko jednego wymogu do przejścia na emeryturę, czyli co najmniej 25 lat służby. Zmiana wejdzie w życie od 1 lipca 2019 r.http://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/1...iuszy.html
Panie administratorze,
Jest wiele sprzecznych informacji na przykład, że ma dojść w przyszłym tygodniu do spotkania z ministrem Ziobro, ponieważ póki co obecne porozumienie w żadnym stopniu nas nie obejmuję. Może jakaś jedna konkretna odpowiedź obejmuję czy nie?
(08-11-2018, 20:11 )kokolino napisał(a): [ -> ]Człowiek z lasu proszę o Twojego maila bo jestem w identycznej sytuacji jak Ty.

czlowiekzlasu842o2.pl
pozdrawiam
Co do samych cel monitorowanych, to zastanawiamy się czy jeśli Dyrekcja zakładu nie dostosuje ich do wymogów Dyrektora Generalnego ( czas upływa szybko) to jaki będzie miał sens wystawianie tam funkcjonariuszy, bo to tak, jak pracodawca kazał by jeździć pracownikom, niesprawnymi technicznie samochodami.

Ojakich wymogach Dyrektora Generalnego piszesz ?
(09-11-2018, 10:28 )Administrator napisał(a): [ -> ]Witam
Z informacji jaka jest na stronie jasno wynika, że rozwiązania jakie są w innych służbach mundurowych będą identyczne, dziwią mnie te pytania gdyż odpowiedzi na nie zawarte są w tym komunikacie.
http://www.nszzfipw.org.pl/komunikat-spo...zz-sm.html

Pozdrawiam

No nie wynika aż tak jasno. Tym bardziej że będą identyczne. Zapewne f-sze mają dylemat czy aby SW obligatoryjnie musi zostać dopisana. Lata nauczyły że niby coś musi ale jednak nie musi. Samo to że  "MY stoimy na stanowisku , że  uzgodnienia, które będą dotyczyły naszej formacji były konsultowane także z nami" wskazują na to że to My tak sądzimy, ale czy ta druga strona też tak uważa. Po co tak mącić w głowie. Dzień wcześniej telefon że jak przedstawiciel SW przyjdzie na spotkanie to nie dojdzie do rozmów. No to co my teraz mamy myśleć Administratorze? Nie był mile widziany nasz przedstawiciel, a teraz MY sądzimy że to dotyczy również nas. Nie dziwię sie koleżankom i kolegom. Tu nic nie jest takie oczywiste. Dla Policjantów jest oczywiste a JA stoje na stanowisku że dla mnie nie jest takie oczywiste. Sorry ale jak będzie na papierze że funkcjonariuszy SW także obejmuje to porozumienie to dopiero bęczie jasne. A wogóle to my mamy jakiegoś ministra czy nie? Ani be ani me ani kukuryku. Powiedział by chociaż coś , wybory się skończyły i znalazł by parę minut, a nie totalna olewka.
Panowie spokojnie. Teraz czekamy na podwyżki. Jak przyjdzie w kwocie mniejszej niż dostali policjanci to wiemy co robić. Od stycznia kadra i tak będzie mocno okrojona poprzez odejścia na emeryturę. I tak będą problemy żeby pokryć normalne służby. Jak paru ludzi z każdej jednostki zastrajkuje to będzie problem wielki. Można będzie też pomyśleć żeby zrezygnować z telefonów. Mi akurat kończy się umowa i przez parę dni będę bez numeru. Oczywiście zgłoszę to ale niekonieczne będę podawał swój nowy numer. Wszystko się okaże w styczniu. No chyba że minister wcześniej zabierze głos i potwierdzi że jesteśmy traktowani na równi.
a dlaczego SW oczekuje podwyżki takiej samej jak Policjanci jak nie trzymali linii tak samo ?
(09-11-2018, 10:28 )Administrator napisał(a): [ -> ]Witam
Z informacji jaka jest na stronie jasno wynika, że rozwiązania jakie są w innych służbach mundurowych będą identyczne, dziwią mnie te pytania gdyż odpowiedzi na nie zawarte są w tym komunikacie.
http://www.nszzfipw.org.pl/komunikat-spo...zz-sm.html

Pozdrawiam
Panie Administratorze dziwna to jest Pana odp ponieważ z tego komunikatu nie wynika nic konkretnego. MSWiA podpisało porozumienie ze służbami podległymi własnie w/w Ministerstwie, podpisy na porozumieniu są związkowców z policji, straży granicznej i straży pożarnej niestety nie widzię tu podpisu Pana Tuły. Z komunikatu wynika jasno, że "większość" aktów prawnych jest tworzona w MSWiA i jest przepisywana do MS. Tylko nie ma żadnych konkretów ani wzmianki o służbie więziennej. Dzwoniłem przed chwilą do Ministerstwa Sprawiedliwości i narazie nic konkretnego nie wiedzą. Więc o czym my tu mówimy?????
(09-11-2018, 10:28 )Administrator napisał(a): [ -> ]Witam
Z informacji jaka jest na stronie jasno wynika, że rozwiązania jakie są w innych służbach mundurowych będą identyczne, dziwią mnie te pytania gdyż odpowiedzi na nie zawarte są w tym komunikacie.
http://www.nszzfipw.org.pl/komunikat-spo...zz-sm.html

Pozdrawiam

Pan administrator to chyba jednak mało zorientowany,przecież czerwoną trzcionką Czesław Tuła wyraznie napisał,że akcja protestacyjna nadal trwa u nas w slużbie.Policja swoje osiągnęła.
z oficjalnych informacji wynika zupełnie co innego:
http://www.nszzfipw.org.pl/wazny-komunik...-trwa.html
http://nszzp.pl/wp-content/uploads/2018/...mienie.pdf
Aktualny komunikat ze strony NSZZ Policji.
Dopóki nie zobaczę podpisanego porozumienia przez MS klawiszowe zapalenie opon nie ustąpi
(08-11-2018, 20:11 )kokolino napisał(a): [ -> ]Człowiek z lasu proszę o Twojego maila bo jestem w identycznej sytuacji jak Ty.

czlowiekzlasu84@o2.pl
(08-11-2018, 0:13 )Ed Hominem napisał(a): [ -> ]Człowiek z lasu: Witam. W przypadku przeniesienia służbowego rozkazem personalnym do podległego OZ jednostki, położonej w innej miejscowości niż jednostka macierzysta, jest to delegowanie, nie przeniesienie z urzędu. Z tego też powodu możesz zadać tych tylko świadczeń, które przysługują z tego tytulu. Jest w tej sprawie wyrok. Podaj swój adres e-mail, to prześlę wyrok sądu. Patrz w kkw kto tworzy zakłady karne/ aresztu śledcze i w jakiej formie (Art. 72. § 3. Zakłady karne mogą być tworzone jako samodzielne zakłady lub jako wyodrębnione oddziały zakładów karnych i aresztów śledczych. Kilka zakładów może posiadać wspólną administrację bądź wydzielone służby.). OZ jest inną jedn.org. niż jednostka macierzysta! Jeżeli zostałeś rozkazem przeniesiony do pełnienia służby w innej jednostce, to zostałeś delegowany do pełnienia służby w innej jednostce. Spoko przy dobrym układzie możesz wziąć więcej kasy niż w przypadku przeniesienia z urzędu. Jeżeli spełniasz służbę w systemie 12 godzinnym, to powinieneś otrzymać zwrot kosztów przejazdu i dietę za każdy dzień służby. :-)

podaje emaila
czlowiekzlasu84@o2.pl
jeśli możesz prześlij orzeczenie sadu skoro jest wyrok, z góry dziękuje i pozdrawiam
(08-11-2018, 17:52 )Człowiek z lasu napisał(a): [ -> ]
(08-11-2018, 0:13 )Ed Hominem napisał(a): [ -> ]Człowiek z lasu: Witam. W przypadku przeniesienia służbowego rozkazem personalnym do podległego OZ jednostki, położonej w innej miejscowości niż jednostka macierzysta, jest to delegowanie, nie przeniesienie z urzędu. Z tego też powodu możesz zadać tych tylko świadczeń, które przysługują z tego tytulu. Jest w tej sprawie wyrok. Podaj swój adres e-mail, to prześlę wyrok sądu. Patrz w kkw kto tworzy zakłady karne/ aresztu śledcze i w jakiej formie (Art. 72. § 3. Zakłady karne mogą być tworzone jako samodzielne zakłady lub jako wyodrębnione oddziały zakładów karnych i aresztów śledczych. Kilka zakładów może posiadać wspólną administrację bądź wydzielone służby.). OZ jest inną jedn.org. niż jednostka macierzysta! Jeżeli zostałeś rozkazem przeniesiony do pełnienia służby w innej jednostce, to zostałeś delegowany do pełnienia służby w innej jednostce. Spoko przy dobrym układzie możesz wziąć więcej kasy niż w przypadku przeniesienia z urzędu. Jeżeli spełniasz służbę w systemie 12 godzinnym, to powinieneś otrzymać zwrot kosztów przejazdu i dietę za każdy dzień służby. :-)
Witam ,podaje emaila gdybyś mógł podać sygnaturę i orzeczenie przesłać 
czlowiekzlasu84@o2.pl

Poproszę również na maila pw524a@wp.pl informacje o sygnaturze i orzeczeniu...
Witam wszystkich i poprosze o pomoc w pokierowaniu mnie. Doznałem urazu w czasie pełnienia słuzby powiadomiłem kogo trzeba i zostałem zlekcewazony.... czy moge cos z tym zrobic? jestem teraz na l-4 i zostaje przeniesiony do innej jednostki w nagrode... co robic?
Szkoda, że najważniejszy postulat, bo dotyczący obecnych i wielu byłych funkcjonariuszy a także żołnierzy nie został spełniony czyli spalenie art. 15a.
Witam
otóż wyjaśniam to ostatni raz, jeśli chodzi o akty prawne dotyczące ustawy emerytalnej czy też późniejszych prac nad 15a to to informuje, że ta ustawa dotyczy wszystkich służb mundurowych zatem i naszej formacji, natomiast jeśli chodzi o podwyżki to tutaj z informacji, które uzyskałem od Przewodniczącego mają być identyczne ja w MSWiA ale to wszystko będzie wiadomo konkretnie po spotkaniu, które ma się odbyć w najbliższych dniach. Pozdrawiam
(09-11-2018, 13:21 )policjant napisał(a): [ -> ]a dlaczego SW oczekuje podwyżki takiej samej jak Policjanci jak nie trzymali linii tak samo ?

Nie bądz złośliwy, nie do końca wszyscy mogą . Troszkę mamy inną specyfike. Wystarczy że brakło by rano komu wydać śniadania i już zasuwy by fruwały po peronce. Mogło by się zrobić baaardzo niebezpiecznie. Najgorsze jest to,  że ci najbardziej potrzebni w kryminale co bezpośrednio pracują całymi dniami z bandytami , ci którzy właśnie muszą być na posterunku dla zapewnienia bezpieczeństwa w jednostce , to oni najmniej zarabiają. I kółko się zamyka. Ale ludzie są przemęczeni i łeb im strzela także jak nas oleją to w drugą stronę  zrobi się to samo i niech się dzieje co chce.
(10-11-2018, 9:15 )Administrator napisał(a): [ -> ]Witam
otóż wyjaśniam to ostatni raz, jeśli chodzi o akty prawne dotyczące ustawy emerytalnej czy też późniejszych prac nad 15a to to informuje, że ta ustawa dotyczy wszystkich służb mundurowych zatem i naszej formacji, natomiast jeśli chodzi o podwyżki to tutaj z informacji, które uzyskałem od Przewodniczącego mają być identyczne ja w MSWiA ale to wszystko będzie wiadomo konkretnie po spotkaniu, które ma się odbyć w najbliższych dniach. Pozdrawiam

Przeczytałem to , przeczytałem tamto i ja odpowiem Wam konkretnie koleżanki i koledzy.
Zadna podwyżka i inne postulaty nie dotyczą Was. Na dzień dzisiejszy nie macie. Koniec kropka.

Ps. to że mamy się nie martwić że my też bedziemy mieli itd to se można wiecie gdzie wsadzić . Też Wam napisze. Nie martwcie się kiedyś będziecie zarabiać 2000 euro . Hura, cieszycie się ? Ręce opadają.
Panie administratorze - proszę o opinie jeśli posiada Pan wiedze na temat opisany poniżej

Kwestia rozkazu personalnego z art 46 naszej ustawy czyli ogólnie akt mianowania na dane stanowisko, czy rozkaz personalny to przeniesienie z urzędu ( skoro od rozkazu personalnego odwołanie nie przysługuje) ? jeśli dotyczy zmiany miejsca pełnienia służby.? W naszej jednostce uznają, że ,,raczej,, się nie należy. Skoro wszystkie wymogi spełniam odnośnie ,,zwrot kosztów przejazdów,,. Z jednostki macierzystej zostałem (mianowany) przeniesiony do OZ rozkazem personalnym decyzją dyrektora jednostki, a usłyszałem ze raczej się nie należy bo przenosi tylko Dyrektor okręgowy albo Gen. Jeśli ktoś jest kto nie na własną prośbę a rozkazem personalnym został skierowany z jednostki macierzystej do OZ i pobiera ,,zwrot kosztów przejazdu,, bądź delegacje za każdy dzień proszę o kontakt, zaznaczam że OZ nie znajduje się w miejscowości ,,pobliskiej,, od jednostki macierzystej. Jeden gość z forum opisuje, że to nie przeniesienie a oddelegowanie i za każdy dzień służby należy rozliczenie delegacji, oczekuje od niego na orzeczenie sądu w tej sprawie i będzie wszystko jasne wtedy. Póki co jeśli Administrator ma jakieś orzeczenie sądu , jakaś wiedze proszę o opinie

dziękuje i pozdrawiam

pozdrawiam
Witam,

Nie odpowiadam na wyjaśnienia Pana Administratora ale chciałbym poruszyć inny wątek. Podpisane z MSWiA porozumienie jest na pewno wielkim osiągnięciem. Pensje funkcjonariuszy są oczywiście bardzo niskie i nie odpowiadają warunkom i zagrożeniom płynącym z wykonywanych codziennych czynności.
Ale do rzeczy. Po pierwsze mam nadzieję, że Pan Administrator przychylnym okiem spojrzy na poruszony wątek.
Wydaje się, że kolejnym zadaniem przed którym stoi FZZSM jest dążenie do reorganizacji struktury hierarchicznej poszczególnych służb. O rodzinnych powiązaniach nie wspomnę. Przeanalizujmy obecną sytuację w SW. Po pierwsze. Mamy określoną liczbę zk i aś. Już się pogubiłem ile. Jak spełnić w najbliższej przyszłości normę 4-5 m kw na osobę pozbawioną wolności.Nie wiem. Po drugie. Mamy CZSW. Ile jest tam Naszych Umiłowanych Służbowych Przywódców. Chyba ok. 400. Mamy 16 OISW. Po co tyle ? Mam nadzieję, że nie więcej niż 1000 w skali kraju. Specjaliści różnej maści tworzą tworzą kolejne wytyczne dobijające inicjatywę funkcjonariuszy w zk i aś. Każda jednostka organizacyjna ma swoich Panów Dyrektorów, zastępców Dyrektorów, Kierowników, zastępców Kierowników, Dowódców zmian. Starszych wychowawców, wychowawców, starszych oddziałowych i.t.p. Tak utworzona konstrukcja pożerająca setki tysięcy PLN sprawia, że nie ma funduszy na podstawowe potrzeby ludzi pracujących w zk i aś. Za wyjątkiem oczywiście tzw. Administracji. Czy ktoś jeszcze pamięta o tzw. dodatku antykorupcyjnym ? Czy ktoś jeszcze pamięta o standaryzacji stanowisk ? Czy- jeśli tak to świetnie- ktoś egzekwuje wytyczne Zarządzenia DG z kwietnia 2016 roku w spawie liczby osadzonych przypadających na 1 wychowawcę. W mojej jednostce usłyszałem, że się nie da. Pan Dyrektor nie reaguje. Pieniądze to nie wszystko. Ludzie odchodzą ze służby przede wszystkim z powodu fatalnych warunków służby. Konieczności wypełniania absurdalnych wytycznych. Przeciążenia pracą. Po trzecie. Ostatnie podwyżki dodatku służbowego dla osób z najniższym stażem. Przecież to istna kpina. Oczywiście do pracy przychodzimy dla pieniędzy. Ale jak wyjaśnić zjawisko większych dodatków służbowych dla mł. chor. z 3 letnim stażem ogarniającego sprawy postpenitencjarne mającego np. 26 lat/ 500 PLN/ i dowódcy zmiany, oficera z 21 letnim stażem /600 PLN/ mającego na głowie całą jednostkę po 15.00. ABSURD. Jak wyjaśnić zrównoważenia dodatków służbowych wychowawcy z 23 letnim stażem mającego 50 lat /600 PLN/ i wychowawcy z 6 letnim stażem w wieku 27 lat, który otrzymał 600 PLN za darmo-tylko aby pozostał w służbie. ABSURD.
Cześć, takie pytanie czy podwyżki 655 zl i 500 zl ksuja nam drugą część podwyżki w ramach programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2017-2020. Chodzi o te 300zl srednio na etat w 2019 roku? Pozdrawiam
(09-11-2018, 13:21 )policjant napisał(a): [ -> ]a dlaczego SW oczekuje podwyżki takiej samej jak Policjanci jak nie trzymali linii tak samo ?

o czym my mówimy !!! wielkie kozaki a każdy patrzy na siebie- na akcje oddawania krwi poszła garstka a i z nich połowa mdlała na widok igły, wiec wypada przeprosić kolegów i koleżanki z Policji i gratulować wam solidarności i jedności - brawo
Czy jeżeli mam wypadek w czasie pełnienia słuzby zgłaszam to przełożonemu a on nic z tym nie robi a ja pełnię służbe na danym stanowisku dłużej niż powinienem to jest ok? Od zgłoszenia przełożonemu wypadku do wizyty w szpitalu mija ok. 7 godzin bo trzeba służyć panom skazanym to jest to ok? Czy tylko mi sie wydaje że zostałem potraktowany jak śmieć? Czy mogę w jakiś sposób ruszyć te sprawę?
bo nasi "koledzy" to miękkie buły...starych coraz mniej a młodzi sie własnego cienia boją; poza tym pełno konfidentów i lizusów...do protestowania trzeba mieć jaja Smile
(09-11-2018, 13:14 )Mietek napisał(a): [ -> ]Panowie spokojnie. Teraz czekamy na podwyżki. Jak przyjdzie w kwocie mniejszej niż dostali policjanci to wiemy co robić. Od stycznia kadra i tak będzie mocno okrojona poprzez odejścia na emeryturę. I tak będą problemy żeby pokryć normalne służby. Jak paru ludzi z każdej jednostki zastrajkuje to będzie problem wielki. Można będzie też pomyśleć żeby zrezygnować z telefonów. Mi akurat kończy się umowa i przez parę dni będę bez numeru. Oczywiście zgłoszę to ale niekonieczne będę podawał swój nowy numer. Wszystko się okaże w styczniu. No chyba że minister wcześniej zabierze głos i potwierdzi że jesteśmy traktowani na równi.

...jak to mówią nasi kochani podopieczni - gdzie jest białko? :Smile na gębę to wiesz....
(09-11-2018, 11:28 )olee napisał(a): [ -> ]APEL

"Rozmawiałem właśnie z naszym przewodniczącym i przekazał mi informację potwierdzona przez związki w inspektoracie gdańskim że mamy to samo co policja.
 jasne :Smile..tak czy inaczej w razie innego scenariusza choroba nie wybiera Smile
Najlepiej obraz naszej formacji i ludzi służących w niej obrazuje ostatnia Akcja Krew Big Grin Zapisywanie sie na listę osób do ujeb.nia żeby czasem szanowna dyrekcja nie miała problemu z zastępstwami za tych oddających...w sytuacji gdzie prawnie nie musze nikogo wczesniej informować że idę oddać krew :Big Grin Gratuluję poczucia humoru "niezaleznym" związkom  
 Policjańci jakos mieli jaja i wywalczyli swoje, a u nas tego brak - tak więc nie można dalej mówić "to co mamy zrobić"
Odnośnie SW przypomina się przy tej okazji 5/10 zgodny z prawda kawał - Dlaczego Czesi nie mieli ruchu oporu? Bo Niemcy sie na to nie zgodzili Big Grin
(10-11-2018, 9:15 )Administrator napisał(a): [ -> ]Witam
otóż wyjaśniam to ostatni raz, jeśli chodzi o akty prawne dotyczące ustawy emerytalnej czy też późniejszych prac nad 15a to to informuje, że ta ustawa dotyczy wszystkich służb mundurowych zatem i naszej formacji, natomiast jeśli chodzi o podwyżki to tutaj z informacji, które uzyskałem od Przewodniczącego mają być identyczne ja w MSWiA ale to wszystko będzie wiadomo konkretnie po spotkaniu, które ma się odbyć w najbliższych dniach. Pozdrawiam

Czy na wspomnianym przez pana spotkaniu można również poruszyć kwestie blokowanych awansów na stanowiskach?

Sprawa ta dotyczy naprawdę dużej grupy funkcjonariuszy. Nie będę chyba wyjaśniał co czujemy, kiedy w naszych jednostkach realizowane są   potężne inwestycje, mające na celu poprawę warunków odbywania kary przez osadzonych, a w tym samym czasie kierownictwo mówi nam że w tym roku ,ze względu na brak funduszy też nie będzie awansów na st strażnika i st oddziałowego... 
Może te 150 -200zł to nie dużo, ale jeśli się czeka rok, dwa - robi się już spora kwota. 
Może naprawdę warto przypomnieć  kilku osobą,na tym spotkaniu że są systemy motywacyjne dla funkcjonariuszy ( awanse ,nagrody) , jednak przyznawane są w "ostateczności".
Może warto zastanowić się nad tym żeby te awanse były przyznawane z obligu - bo obecny system ich przyznawania jest dziwny, niezrozumiały, rodzi wiele konfliktów wewnątrz jednostek. 

Protest który mamy obecnie to właśnie efekt takich praktyk. Brak inwestycji w pracownika prowadzi do  upadku całej firmy - proszę o tym przypomnieć tym którzy najwyraźniej już tą starą zasadę zapomnieli.