Księga gości NSZZFiPW

Pełna wersja: Księga gości NSZZFiPW
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy w ZK/AŚ działają Społeczni inspektorzy pracy ?
W dniu 28 listopada 2018 r. miało odbyć się kolejne spotkanie zespołu kadrowo-płacowego, którego celem miały być negocjacje dotyczące przyszłorocznych podwyżek. W wyznaczonym terminie odbyło się jednak spotkanie z Kierownictwem Służby Więziennej . W spotkaniu brali udział Dyrektor Generalny Gen. Jacek Kitliński, Z-ca Dyrektora Generalnego płk Artur Dziadosz, Z-ca Dyrektora Generalnego płk Grzegorz Fedorowicz, Dyrektor Biura Kadr  i Szkolenia mjr Grzegorz Bajda oraz Dyrektor Biura Penitencjarnego płk Andrzej Leńczuk. Stronę związkową reprezentowali Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ FiPW Czesław Tuła oraz Wiceprzewodnicząca Zarządu Głównego NSZZ FiPW Danuta Malkusz.

Podczas spotkania strona służbowa przedstawiła nam swoją kolejną propozycję podziału środków na przyszłoroczną podwyżkę, która znacznie odbiegała od propozycji przedstawionej przez związek zawodowy, wypracowanej i zatwierdzonej przez Prezydium Zarządu Głównego NSZZ FiPW. Po długiej i burzliwej dyskusji strona służbowa, na wniosek związku zawodowego zadeklarowała, że w szybkim terminie przygotuje nam wyliczenia skutków podwyżki swojej propozycji oraz propozycji przedstawionej przez związek zawodowy. Przedstawiciele związku stanowczo utrzymywali stanowisko, że w takim składzie nie mogą podjąć samodzielnie tak ważnej i różnej od stanowiska związku decyzji, dlatego propozycja strony służbowej zostanie przedstawiona Zarządowi Głównemu na najbliższym posiedzeniu i tam też zapadnie decyzja w jakim kierunku będziemy procedować. Po szczegółowej analizie wyliczonych skutków będziemy w dalszym ciągu kontynuować negocjacje. W sytuacji braku konsensusu w negocjacjach, związek zawodowy zwróci się do Ministra Sprawiedliwości o włączenie się do negocjacji  w celu uzyskania porozumienia.

Czy strona służbowa od dnia 02.01.2019 chce pelnić słuzbę w jednostkach podstawowych bo gdy zrobia nas w konia z podwyżką to tzw choroba bedzie sie szerzyc szybciej  niz do tej pory.... I wtedy to już młodych napewno nie zatrzymaja obietnicami....Czekamy by 02.01 podwyżka była na kontach.
To może w ramach oszczędności by tak zabrać mundurówkę dzialom penitencjarnym i terapeutycznym?Mundury zakładaja od święta i po 15 latach albo i więcej te ich mundury wyglądają jak nowe. A póki co lansują się wygodnych cywilkach...
Sprawa podwyżek ciąg dalszy . Ciekawe co kombinuje CZ odnośnie podziału podwyżek. Czy zawsze się muszą wcinać te patafiany z warszawki.? Ciągle im mało.
Panie Administratorze proszę o odpowiedź jesli posiada Pan wiedzę w kwestii debatowania przez CzSW i stronę związkowa nad podziałem podwyżek uzyskanych w ramach porozumienia. Napisze wprost - fsze spekulują nad tym,że swoje 5 gr do dzielenia kasa chcą dołożyć a raczej zabrac ,, administratorzy,, z CZ. Na czym polega problem ? Czyżby CZSw ustalał swoje podziały pod siebie ?
Ale jaja CZSW chce podzielić nasze podwyżki na zaległe awanse.
Mam nadzieje że związki się nie zgodzą na taką propozycje i będzie tak jak proponowali.
Witam
Szanowni Państwo, propozycja podziału środków na podwyżki jakie zaproponowało NSZZ FIPW to nie jest pobożne życzenie a analogiczny podział jaki jest w Policji i tego będziemy się trzymali jako ZG. Natomiast jeśli chodzi o propozycję jaką przedstawił CZSW to z informacji jakie posiadam wiem, że była ona inna niż ZG i kolega Czesław oraz Danuta reprezentujący NSZZ FiPW w momencie jej przedstawienia nie zgodzili się na jej wdrożenie przedstawiając mocne argumenty oraz pozostając przy  propozycji NSZZ FiPW . Jeśli chodzi o wypłatę i środki na podwyżkę naszych uposażeń to wiadomo już, że środki są spoza budżetu służby i rząd je przyznał na ostatnim posiedzeniu. Wypłata tych podwyżek nie nastąpi w styczniu w żadnej formacji z prostej przyczyny nie MAMY UCHWALONEGO BUDŻETU PAŃSTWA  to następuje pod koniec stycznia tak więc proszę nie pisać o wypłacie 1 stycznia a raczej koniec lutego gdyż tak to będzie prawdopodobnie wyglądało we wszystkich służbach. Pozdrawiam
Ale czym różniły się  propozycje stron debatujących.Może warto napisać co zaproponował Nasz Szanowny Dyrektor Generalny.
Czy Szanowna Dyrekcja CZSW nadal marginalizuje funkcjonariuszy Działów Ochrony w całej więziennej Polsce.Udają że są głusi i ślepi.Co nie czytają meldunków codziennych?W Działach Ochrony  więziennej Polski  wrze i jest to tykająca bomba.
Wszyscy czekamy na konkretne wynegocjowane podwyżki ,czekamy na oficjalne stanowisko CZSW. Mamy nadzieję że będzie tak rozdysponowana jak w innych służbach.Miarka się już dawno przelała.Niech Dyrektor Generalny zastanawia się kto w Święta i okresie około świątecznym będzie pełnił służbę w jednostkach.Może wojsko,administracja.
Dość mamy być sługusami osadzonych.Polityka prowadzona przez  CZSW jest w jaskrawy sposób oderwana od rzeczywistości.
Bandyci Nas biją ,opluwają itp a rozlicza się skrupulatnie każde użycie śpb. Co chcecie doprowadzić do tragedii?
Panie Administratorze apelujemy.. aby ZG nie pozwolił ograbić nas z wywalczonych podwyżek !! Nie ustępujcie cz-towi !!! To są ludzie wyrwani z więziennej rzeczywistości Polski. Liczymy na was, widzieliście naszą siłę w stolicy. Sytuacja w jednostkach jest tak napięta jak chyba nigdy, ludzie ledwo wytrzymują a kiefy już
(30-11-2018, 13:05 )Proskent napisał(a): [ -> ]Panie Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ FiPW zwracam się z prośbą aby nie ulegać propozycją wysuwanym przez administrację CZSW co do naszych wywalczonych postulatów. To my walczyliśmy/protestowaliśmy nie oni. My PIERWSZA LINIA mówimy "STOP CZSW".


BRAWO  "STOP CZSW". Cool Cool Cool
Po negocjacjach kolejne negocjacje. Kasta się uruchomiła. Nasz Minister zapewne przygląda się co z tego wyniknie. Jak będą ochłapy dla żołnierzy tyrających w polu , to cały ten protest i te całe negocjacje pójdą na marne. Czasy się zmieniły, wynagrodzenia stały w miejscu, dochodziło obowiązków, ludzi nie przybywało, polityka wchodzenia w cztery litery skazanym się rozwijała, usługi na rynku poszły w górę , kasy coraz mniej. To juz nie przejdzie. Zobaczymy do czego kasta doprowadzi.
Z tego co mi wiadomo Minister Finansów przedstawia Radzie Ministrów założenia projektu budżetu państwa na rok następny.
* Rada Ministrów przedkłada Sejmowi najpóźniej na 3 miesiące przed rozpoczęciem roku budżetowego (do 30 września) projekt ustawy budżetowej na rok następny. Przedłożenie późniejsze jest możliwe tylko wyjątkowo.
* W ciągu 4 miesięcy od daty wniesienia do Sejmu ustawa budżetowa musi zostać przedstawiona Prezydentowi. Jeśli tak się nie stanie, Prezydent może w ciągu 14 dni zarządzić skrócenie kadencji Sejmu.
* Senat może uchwalić poprawki do ustawy budżetowej w ciągu 20 dni od dnia przekazania tej ustawy izbie.
* Prezydent Rzeczypospolitej podpisuje ustawę budżetową w ciągu 7 dni. Prezydent nie ma uprawnień do zawetowania ustawy budżetowej – może zwrócić się jednak do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności ustawy budżetowej z Konstytucją.
* Rada Ministrów w ciągu 5 miesięcy od zakończenia roku budżetowego przedkłada Sejmowi sprawozdanie z wykonania ustawy budżetowej. Sejm rozpatruje je w ciągu 90 dni i podejmuje uchwałę o udzieleniu lub o odmowie udzielenia Radzie Ministrów absolutorium.
Bzdura Panie Administratorze!!!!budżet ustala się na 90 dni przed rokiem budżetowym najpóźniej do 31 grudnia!!!!więc bzurą jest ROZPOWIADANIE że nie ma uchwalonego budżetu!!!! RADA MINISTRÓW ustala i przedstawia Sejmowi !!!owszem Prezydent RP może podpisać ustawę później ma na to czas 7 dni!!!!jeśli nie podpisze to czad się wydłuża i procedury trwają dłużej nawet do 6 miesięcy!!! NIE JESTEŚMY TACY W CIEMIĘ BICI!!!!
(03-12-2018, 13:33 )Szeregowy napisał(a): [ -> ]Bzdura Panie Administratorze!!!!budżet ustala się na 90 dni przed rokiem budżetowym najpóźniej do 31 grudnia!!!!więc bzurą jest ROZPOWIADANIE że nie ma uchwalonego budżetu!!!! RADA MINISTRÓW ustala i przedstawia Sejmowi !!!owszem Prezydent RP może podpisać ustawę później ma na to czas 7 dni!!!!jeśli nie podpisze to czad się wydłuża i procedury trwają dłużej nawet do 6 miesięcy!!! NIE JESTEŚMY TACY W CIEMIĘ BICI!!!!

Witam
nie bzdura tylko fakty. Budżet jest uchwalany do końca roku ale są nanoszone do niego poprawki, które trzeba przegłosować. Tak więc nasze podwyżki jak by się pan zorientował nie były w prowizorium budżetowym na rok 2019 ujęte w takiej kwocie jak są teraz. A do tego są potrzebne jeszcze akty prawne, które trzeba opublikować w dzienniku. Pozdrawiam
Dalej kombinat w sw ograbicie młodych to zobaczycie jaki sajgon będziecie mieć w czsw ciekawe jak wtedy wybrniecie z L-4 jak będą się sypacSmile
Witam.
Przełom listopad/grudzień była mowa o nagrodach uznaniowych. " Zasady i kryteria zostaną przedstawione po uzgodnieniu z Dyrektorem Generalnym Służby Więziennej." Jakieś szczegóły w tej sprawie???
nieładnie się podkopywać międzydziałowo, panie szeregowy. A może o niezgoda między nami właśnie jest tam gdzieś mile widziana ? Wspomniane działy penitencjarne i terapeutyczne faktycznie rzadko używają mundurów, ale jako f-sze tez stawiają się do jednostki na żądanie o każdej porze dnia i nocy..
jak się szczury w worku na plecach gryza między sobą to nie gryza pleców tego który ten worek niesie. Ku refleksji.
Panie Administratorze, prosimy o napisanie jakie podzialy podwyzki zaproponowal CZSW?
Podwyżek i tak nie będzie w styczniu to jest bardzo oczywiste?. Pozdrawiam
(03-12-2018, 17:39 )Administrator napisał(a): [ -> ]
(03-12-2018, 13:33 )Szeregowy napisał(a): [ -> ]Bzdura Panie Administratorze!!!!budżet ustala się na 90 dni przed rokiem budżetowym najpóźniej do 31 grudnia!!!!więc bzurą jest ROZPOWIADANIE że nie ma uchwalonego budżetu!!!! RADA MINISTRÓW ustala i przedstawia Sejmowi !!!owszem Prezydent RP może podpisać ustawę później ma na to czas 7 dni!!!!jeśli nie podpisze to czad się wydłuża i procedury trwają dłużej nawet do 6 miesięcy!!! NIE JESTEŚMY TACY W CIEMIĘ BICI!!!!

Witam
nie bzdura tylko fakty. Budżet jest uchwalany do końca roku ale są nanoszone do niego poprawki, które trzeba przegłosować. Tak więc nasze podwyżki jak by się pan zorientował nie były w prowizorium budżetowym na rok 2019 ujęte w takiej kwocie jak są teraz. A do tego są potrzebne jeszcze akty prawne, które trzeba opublikować w dzienniku. Pozdrawiam
 
Tylko, że program modernizacji Służby Więziennej na lata 2017-2020, zawierał rozwiązania mające na celu poprawę sytuacji finansowej jak również warunków pracy w Służbie Więziennej, więc środki finansowe były zabezpieczone na ten cel(przynajmniej tak to wyglądało)więc te podwyżki nie wywołują aż tak wielkich skutków finansowych i !!!!Wszystko byłoby w miarę dobrze, tylko jest jeden BARDZO DUŻY PROBLEM!!!!!!DGSW!!!!! chce pokazać MS jaki to ON jest oszczędny!!! a Ci których izolujemy, i pilnujemy, jesteśmy na ich pstryknięcie palcami są ważniejsi niż MY!!!Jak ,,pan osadzony napisze skargę jedną, drugą, piątą.....itd, to co?! zaraz ma wypiskę, dodatkowe widzenie, lub odstępuje się od wymierzenia kary dysc...by był spokój, a DGSW zadowolony!!!
Tak ja to widzę!!!
Pozdrawiam!!!
Ludzie. Co Admin odświeży to kilka, kilkanaście postów jest nowych. Na kilkadziesiąt tys f-szy to o co tu chodzi. Siedzicie i czytacie na telefonach nowe posty, podniecacie sie , rozpowszechniacie po jednostce nowe wiadomosci, ale swojego zdania nie macie. Każdy uważa się za wielkiego klawisza i tylko czyta. Dorośli jestescie , dzieci macie, gospodarstwa domowe, wykształcenie, i zarejestrujcie sie na forum i napiszcie co jest pięć. Miękkie faje jesteście, parówki czy jak?
Witam wszystkich jestem daleki od protestów typu L-4 ale widzę że nie ma innego wyjścia trzeba wreszcie pokazać wierchuszce z CZSW że ochroną stoi więzienna polska.Łapy precz od wynegocjować ej kasy.
Mnie ta cała sytuacja doprowadziła do odejścia ze służby do wojska. Podobnie jak inni moi koledzy odchodzę bo mam już dość. Nasi wielcy przełożeni jak nie zauważyliście nie ma już pierwszej linii. Życzę powodzenia.
(29-11-2018, 22:56 )dobry wujek napisał(a): [ -> ]
(28-11-2018, 22:51 )Arnold napisał(a): [ -> ]Zastanówmy się, czy warto dziękować ludziom, którym wystarczy podać papier i długopis, by napisali nieprawdę znieważając prawego i sprawiedliwego funkcjonariusza będącego wsparciem i pomocą dla innych. Skoro przychodzi im to tak łatwo, to znaczy, że za chwilę mogą napisać na kogokolwiek innego - również na tych, co teraz są z nich tak dumni. Tylko leserzy, nieroby i cwaniaki mogli posunąć się do tego kroku. Nie znam pracowitego funkcjonariusza, który poparłby te zarzuty. A jeśli ktoś oszczerstwa i próbę zniszczenia wartościowego człowieka nazywa odwagą, to już świadczy o zwykłym kolesiostwie, braku jakichkolwiek zasad i kręgosłupa moralnego.
Arnold jaki Ty smieszny jestes,jak tak to 3/4 zakladu narzekalo jak to sie zle pracowalo a teraz jakie lizodupy...normalnie szkoda slow
w tej Łódzkiej jedynce to z tego wszystkiego nawet "Wujkowi" Cool  zapomnieli podziękować- a taki dobry wujek z niego nawet podyktuje :-) To wasze przedsięwzięcie to jakaś kpina- namawianie innych do pisania- młodych mało doświadczonych funkcjonariuszy. Arnold masz rację leserzy, nieroby i cwaniaki tylko działają w taki sposób.

 Niestety nie wszystkich Wam się udało namówić- są osoby które mogą chodzić z podniesioną głową!!!! I pisze teraz tutaj do Was nie macie się czego bać, wiem próbują zastraszyć no ale od straszenia to są duchy.
Wielkie brawa dla Administratora i Związków za opublikowanie pisma
Dyrektora Generalnego w sprawie grudniowych premii:
http://www.nszzfipw.org.pl/pismo-w-spraw...grody.html

Przynajmniej raz pieniądze nie będą dzielone po cichu po stolikiem w zaciszu biur w administracji...

Jeszcze raz BRAWO i dziękuję...
Witam wszystkich
Jak tam u was bo ja to zawsze jestem w przedziale ,,nie mniej niż" :-)
(03-12-2018, 23:35 )Mapet napisał(a): [ -> ]
(29-11-2018, 22:56 )dobry wujek napisał(a): [ -> ]
(28-11-2018, 22:51 )Arnold napisał(a): [ -> ]Zastanówmy się, czy warto dziękować ludziom, którym wystarczy podać papier i długopis, by napisali nieprawdę znieważając prawego i sprawiedliwego funkcjonariusza będącego wsparciem i pomocą dla innych. Skoro przychodzi im to tak łatwo, to znaczy, że za chwilę mogą napisać na kogokolwiek innego - również na tych, co teraz są z nich tak dumni. Tylko leserzy, nieroby i cwaniaki mogli posunąć się do tego kroku. Nie znam pracowitego funkcjonariusza, który poparłby te zarzuty. A jeśli ktoś oszczerstwa i próbę zniszczenia wartościowego człowieka nazywa odwagą, to już świadczy o zwykłym kolesiostwie, braku jakichkolwiek zasad i kręgosłupa moralnego.
Arnold jaki Ty smieszny jestes,jak tak to 3/4 zakladu narzekalo jak to sie zle pracowalo a teraz jakie lizodupy...normalnie szkoda slow
w tej Łódzkiej jedynce to z tego wszystkiego nawet "Wujkowi" Cool  zapomnieli podziękować- a taki dobry wujek z niego nawet podyktuje :-) To wasze przedsięwzięcie to jakaś kpina- namawianie innych do pisania- młodych mało doświadczonych funkcjonariuszy. Arnold masz rację leserzy, nieroby i cwaniaki tylko działają w taki sposób.

 Niestety nie wszystkich Wam się udało namówić- są osoby które mogą chodzić z podniesioną głową!!!! I pisze teraz tutaj do Was nie macie się czego bać, wiem próbują zastraszyć no ale od straszenia to są duchy.
Jakie 3/4 chyba  ktoś tu liczyć nie  umie.  Prawda jest taka że to wina starszych funkcjonarjuszy, ktorzy mieli problem  z  Dowódcą i ze swojej bezsilności i tchórzostwa buntowali i "straszyli" młodych  funkcjonarjuszy. Dlaczego wcześniej na niego nie napisali tylko dopiero teraz jak pojawili się młodzi? A może dlatego że odwaga na to nie pozwoliła i znalazły się kozły ofiarne, które teraz żałują swojej decyzji. Prwada jest taka że nie wielu jest Dowódców którzy potrafią zadzwonić i zapytać czy się zjadło śniadanie a On był w tej grupie nie licznych. Wiem jedno ze są gorsi od niego i nikt się nie odzywa a może dlatego że inni ganiaja młodych tak że Ci nie wiedzą w co ręce włożyć a starzy siedzą na oddziałach i wartowni i mają to w nosie że młody zasuwa za pięciu.
Jakie 3/4 chyba  ktoś tu liczyć nie  umie.  Prawda jest taka że to wina starszych funkcjonarjuszy, ktorzy mieli problem  z  Dowódcą i ze swojej bezsilności i tchórzostwa buntowali i "straszyli" młodych  funkcjonarjuszy. Dlaczego wcześniej na niego nie napisali tylko dopiero teraz jak pojawili się młodzi? A może dlatego że odwaga na to nie pozwoliła i znalazły się kozły ofiarne, które teraz żałują swojej decyzji. Prwada jest taka że nie wielu jest Dowódców którzy potrafią zadzwonić i zapytać czy się zjadło śniadanie a On był w tej grupie nie licznych. Wiem jedno ze są gorsi od niego i nikt się nie odzywa a może dlatego że inni ganiaja młodych tak że Ci nie wiedzą w co ręce włożyć a starzy siedzą na oddziałach i wartowni i mają to w nosie że młody zasuwa za pięciu.
(03-12-2018, 22:00 )Komar napisał(a): [ -> ]Mnie ta cała sytuacja doprowadziła do odejścia ze służby do wojska. Podobnie jak inni moi koledzy odchodzę bo mam już dość. Nasi wielcy przełożeni jak nie zauważyliście nie ma już pierwszej linii. Życzę powodzenia.

Problemem SW jest prehistoryczna struktura organizacyjna. Struktura, która wypacza najzdolniejszych. Mam trochę lat służby. Z moich obserwacji wynika, że przy obecnym niewydolnym modelu awansują najsłabsi. Tak. Taka jest prawda. To bodaj jedyna formacja co nie przeszła żadnej reorganizacji. Bo czy zamykanie jednostek i wywracanie do góry nogami życia rodzinnnego osób, którzy muszą dojeżdżać do pracy 60-70 km można nazwać reorganizacją ? Stara niewydolna czapa administracyjno-technokratyczna w postaci czsw  i oisw ma się w najlepsze !!!! A pączkujących nepotyzm. Jest na Podkarpaciu jednostka 
w której małżeństwa tworzą kadrę kierowniczą. Można sprawdzić.
(01-12-2018, 17:17 )diablo111133@wp.pl napisał(a): [ -> ]Sprawa podwyżek ciąg dalszy . Ciekawe co kombinuje CZ odnośnie podziału podwyżek. Czy zawsze się muszą wcinać te patafiany z warszawki.? Ciągle im mało.

Obstawiam że chcą jak zwykle upiec kilka pieczeni na jednym ogniu. Czyli z wynegocjowanej podwyżki urwać coś na awanse, które sami blokują.  W ciągu ostatnich 2 lat z DO jednostki odeszło kilkunastu starszych oddziałowych ( emeryci) i starszych strażników ( głównie do MON-u) - w tym czasie, poza awansami wymuszonymi przez "wiecznych kaprali" praktycznie żadnych awansów nie ma. 
Proszę się nie dziwić że w sytuacji kiedy służba daje funkcjonariuszowi niezbędne minimum, to funkcjonariusz odwdzięcza się tym samym.
Witam.Mam pytanie do osób bardziej zorientowanych niż ja.
W związku z nagrodami grudniowymi i ich wypłatą -czy dyrektor może ograniczyć lub wcale nie wypłacić nagrody kiedy pracownik został ukarany rozmową dyscyplinującą i lub przebywa na zwolnieniu dłużej niż 30 dni w ciągu roku?
Czy któraś z tych przesłanek może być podstawą do odmowy wypłaty nagrody
Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze SW.
Nie zachwycajmy się nagrodami na Święta.To jest tylko usypianie Naszej czujności i odwlekanie w czasie problemu z rozdziałem wywalczonych pieniędzy na nasze podwyżki.Trzeba trzymać rękę na pulsie i obserwować co CZSW z Dyrektorem na czele ma zamiar zrobić z kwotą 655 zł.Mam stażu w Służbie Więziennej 27 lat.27 lat w Dziale Ochrony,27 lat w systemie zmianowym(4).Jak pamiętam zawsze Warszawa robiła problemy przy podziale kwot na podwyżki. Zawsze doły były niedoceniane.Mam pytanie do Dyrektora Generalnego SW,gdzie podziały się pieniądze przyznane na dodatek więzienny,gdzie są pieniądze jakie miałem przyznane na dodatek za sztuczne oświetlenie,gdzie są pieniądze zaoszczędzone po zlikwidowaniu naszych ośrodków wczasowych.kiedy wreszcie funkcjonariusze z bezpośrednim kontakcie z osadzonymi będą jakoś doceniani.
(03-12-2018, 23:35 )Mapet napisał(a): [ -> ]
(29-11-2018, 22:56 )dobry wujek napisał(a): [ -> ]
(28-11-2018, 22:51 )Arnold napisał(a): [ -> ]Zastanówmy się, czy warto dziękować ludziom, którym wystarczy podać papier i długopis, by napisali nieprawdę znieważając prawego i sprawiedliwego funkcjonariusza będącego wsparciem i pomocą dla innych. Skoro przychodzi im to tak łatwo, to znaczy, że za chwilę mogą napisać na kogokolwiek innego - również na tych, co teraz są z nich tak dumni. Tylko leserzy, nieroby i cwaniaki mogli posunąć się do tego kroku. Nie znam pracowitego funkcjonariusza, który poparłby te zarzuty. A jeśli ktoś oszczerstwa i próbę zniszczenia wartościowego człowieka nazywa odwagą, to już świadczy o zwykłym kolesiostwie, braku jakichkolwiek zasad i kręgosłupa moralnego.
Arnold jaki Ty smieszny jestes,jak tak to 3/4 zakladu narzekalo jak to sie zle pracowalo a teraz jakie lizodupy...normalnie szkoda slow
w tej Łódzkiej jedynce to z tego wszystkiego nawet "Wujkowi" Cool  zapomnieli podziękować- a taki dobry wujek z niego nawet podyktuje :-) To wasze przedsięwzięcie to jakaś kpina- namawianie innych do pisania- młodych mało doświadczonych funkcjonariuszy. Arnold masz rację leserzy, nieroby i cwaniaki tylko działają w taki sposób.

 Niestety nie wszystkich Wam się udało namówić- są osoby które mogą chodzić z podniesioną głową!!!! I pisze teraz tutaj do Was nie macie się czego bać, wiem próbują zastraszyć no ale od straszenia to są duchy.

Mówienie o namawianiu innych do pisania nieprawdy, to poważny zażut... ale może mi się wydaje.
Panie administratorze proszę złożyć pismo w imieniu funkcjonariuszy najlepiej do Ministerstwa Sprawiedliwości odnośnie zaniedbań w awansach na stanowiskach tak dłużej być nie może żeby funkcjonariusze czekali po 5 lat na awanse są strażnikiem a mogliby być już starszymi oddziałowymi, są młodszymi wychowawcami a mogliby być wychowawcami a nawet starszymi wychowawcami. Tracą od wielu lat pieniądze które im się należą zgodnie z przepisami nic ekstra nie chcemy tylko to co przewidują akty prawne. Wmawia nam się, że przełożeni począwszy w ministerstwie kończąc w centralnym zarządzie traktują godnie funkcjonariuszy, że jesteśmy niezbedni, że nas i naszą pracę szanują wiedzą, że to ciężka praca a ta sytuacja pokazuje jednak coś innego, nie zakłamujmy rzeczywistości mówmy o tym głośno.
(03-12-2018, 20:32 )Rojst napisał(a): [ -> ]Witam wszystkich jestem daleki od protestów typu L-4 ale widzę że nie ma innego wyjścia trzeba wreszcie pokazać wierchuszce z CZSW że ochroną stoi więzienna polska.Łapy precz od wynegocjować ej kasy.

Witam .Tylko strach naszych przełożonych skłoni do podpisania wcześniej zawartych uzgodnień.
Jeżeli w momencie ogólnokrajowego protestu funkcjonariusze idą na L-4 ,nasi watażkowie są skłonni podpisać ,zapewniają iż  będą takie same warunki podwyżek jak w  innych służbach mundurowych,na takich samych warunkach
a po odstąpieniu od protestu zaczynają modyfikować uzgodnienia wcześniej zawarte według swoich priorytetów
tak jak moi poprzednicy piszą jedynie L4 grupa na święta, a następna na nowy rok
MOŻE KTOŚ SIE OPAMIĘTA
Ciąg dalszy odnośnie braku awansów na stanowisku. Pieniądze są a wiecie gdzie już wam mówię. Nie trzeba mądrego żeby to wiedział, wszyscy o tym wiemy tylko ktoś nie chce tego widzieć. Wystarczy awansować ludzi w momencie kiedy ich koledzy odchodzą na emeryturę np. Starszy oddziałowym w jego miejsce przyjmuje się strażnika kasa zostaje różnica ewidentna więc można strażnika który czeka na awans ładnych parę lat awansować i tak samo z wychowawcami i oczywiście inspektorami i tak dalej a nie zabierać te pieniądze z jednostek.
minimum 600 brutto, a średnio pewnie 1500 na głowę wychodzi. Jak kilku strażników dostanie 600 a jakiś kwaterunkowy oficer od papieru toaletowego 3000 to i tak niewielka sprawiedliwość.
Co do świątecznej kasy, podziału kwoty 600zł i pisma dyrektora generalnego.
Przeczytajcie to pismo a szczególnie drugi akapit który mówi o doprecyzowaniu podziału kwoty 600zł.
Tego pisma nie zobaczyliście a mogą być w nim zawarte pewne odstępstwa od wypłaty kwoty 600zł na etat.Zawarte mogą być tam pewne informacje dotyczące osób przebywających powyżej 14 dni na zwolnieniu.Jeśli to prawda to może się okazać ,że wszyscy którzy byli na zwolnieniu L4 powyżej 14 dni mogą dostać mniejsze kwoty!!!
Nie wiem czy takie stwierdzenie nie jest przypadkiem karą ze strony CZSW za L4 w czasie strajku.
Obym się mylił i nie miał racji ale może tak właśnie się okazać.Być może ktoś ma informację bezpośrednio od dyrekcji swojego zakładu i mnie poprawi -mam taką nadzieję.
Co do zaległych awansów to jakieś nieporozumienie!!! Jak podwyżki będą dla wszystkich 655zł + przyszły awans to chyba lepiej niż podwyżki 300zł + awans. Prosty rachunek. Awans i tak musi być prędzej czy później. A co z tymi co mają 14lat służby i już nie mają szans na awans?? Tylko 20zł na stopniu!! Ludzie dajcie 655zł podwyżki i czekajcie na awans albo potraktujcie tą podwyżkę jak awans. Czy zawsze musi być jakiś problem!! Dostajemy kasę i zachowujemy się jak hieny którym rzuca się gołąbka na pożarcie. Panowie z CZ wstyd mi za was to żałosne że siejecie zamęt gdzie nawet palucha do tych pieniędzy nie przyłożyliście.
(05-12-2018, 11:05 )eeedek4 napisał(a): [ -> ]Witam.Mam pytanie do osób bardziej zorientowanych niż ja.
W związku z nagrodami grudniowymi i ich wypłatą -czy dyrektor może ograniczyć lub wcale nie wypłacić nagrody kiedy pracownik został ukarany rozmową dyscyplinującą i lub przebywa na zwolnieniu dłużej niż 30 dni w ciągu roku?
Czy któraś z tych przesłanek może być podstawą do odmowy wypłaty nagrody

Mam NADZIEJĘ że tak jak tak dalej pójdzie to dojdziemy do sytuacji jak w kopalniach gdzie l-4 po prostu odlicza się od emki
(05-12-2018, 11:12 )puszysty100 napisał(a): [ -> ]Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze SW.
Nie zachwycajmy się nagrodami na Święta.To jest tylko usypianie Naszej czujności i odwlekanie w czasie problemu z rozdziałem wywalczonych pieniędzy na nasze podwyżki.Trzeba trzymać rękę na pulsie i obserwować co CZSW z Dyrektorem na czele ma zamiar zrobić z kwotą 655 zł.Mam stażu w Służbie Więziennej 27 lat.27 lat  w Dziale Ochrony,27 lat w systemie zmianowym(4).Jak pamiętam zawsze Warszawa robiła problemy przy podziale kwot na podwyżki. Zawsze doły były niedoceniane.Mam pytanie do Dyrektora Generalnego SW,gdzie podziały się pieniądze przyznane na dodatek więzienny,gdzie są pieniądze jakie miałem przyznane na dodatek za sztuczne oświetlenie,gdzie są pieniądze zaoszczędzone po zlikwidowaniu naszych ośrodków wczasowych.kiedy wreszcie funkcjonariusze z bezpośrednim kontakcie z osadzonymi będą jakoś doceniani.

szanowny panie mam tyle samo lat służby jak pan,i pamiętam czasy jak kierownik na odprawie nie wstydził się podziału dodatku każdy wiedział co i dlaczego.Pamiętam czasy ,gdy był szacunek skazanych ale i młodego f-sza .Gdy się przyjmowałem miałem parę groszy dodatku ale wiedziałem że za parę lat będzie to wzrastało.A teraz najlepiej nowo przyjęty na kogutach 400 zł dodatku a oddziałowy z 100 osadzonymi 500 zł ,jaka jest motywacja awansowania,kto ma większą szansę wtopy.Ps co do innych działów szanujmy się każdy wie na jakie stanowiska został powołany
(05-12-2018, 23:19 )Jamcion napisał(a): [ -> ]minimum 600 brutto, a średnio pewnie 1500 na głowę wychodzi. Jak kilku strażników dostanie 600 a jakiś kwaterunkowy oficer od papieru toaletowego 3000 to i tak niewielka sprawiedliwość.

drogi panie kwaterunek po milionie a ty szaraku wiedziałeś gdzie i na jakie stanowisko się przyjmowałeś chyba że wójek powiedział inaczej.Nie ubliżaj innym funkcjonariuszom
(05-12-2018, 21:30 )niedoceniany napisał(a): [ -> ]Ciąg dalszy odnośnie braku awansów na stanowisku. Pieniądze są a wiecie gdzie już wam mówię. Nie trzeba mądrego żeby  to wiedział, wszyscy o tym wiemy tylko ktoś nie chce tego widzieć. Wystarczy awansować ludzi w momencie kiedy ich koledzy odchodzą na emeryturę np. Starszy oddziałowym w jego miejsce przyjmuje się  strażnika kasa zostaje różnica ewidentna więc można strażnika który czeka na awans ładnych parę lat awansować i tak samo z wychowawcami i oczywiście inspektorami i tak dalej a nie zabierać te pieniądze z jednostek.
tak było dawniej teraz wszystko zabierają do CZSW i OISW - tam na pewno niema zaległych awansów
Witaj koleżko klawiszu. Nie obrażaj inny działów a w szczególności DKw, bo nie masz zielonego pojęcia co tam się robi - owszem w Twoim mniemaniu NIC. Nie wiesz, nie pracujesz tam {jak mniemam}, więc nie pisz bzdur -nie każdy jest plecakiem. Nie będę Ci udowadniał wyższości pomiędzy tymi działami,(nie czas i miejsce popracuj a zrozumiesz zależności) ponieważ sam fakt, podniesienia tej kwestii i przypinki kwaterunkowi świadczy o tym że gówno wiesz. Odnośnie podziało też nie podniecaj się tak, i tak nie masz wpływu na całość sytuacji.
Jeden pewnik w Polsce jest niezmienny, im ktoś jest bardziej niekompetentny, tym ma szansę wspiąć się wyżej. Największym zaś wzięciem cieszą się zera absolutne.


Artykuł którego link załączam z całą pewnością pasuję do naszej służby

https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/ar...racja.html
(05-12-2018, 23:19 )Jamcion napisał(a): [ -> ]minimum 600 brutto, a średnio pewnie 1500 na głowę wychodzi. Jak kilku strażników dostanie 600 a jakiś kwaterunkowy oficer od papieru toaletowego 3000 to i tak niewielka sprawiedliwość.

dokladnie.. jak z kazda nagroda, tak i teraz bedzie ze administracja dostanie wiecej
(05-12-2018, 11:05 )eeedek4 napisał(a): [ -> ]Witam.Mam pytanie do osób bardziej zorientowanych niż ja.
W związku z nagrodami grudniowymi i ich wypłatą -czy dyrektor może ograniczyć lub wcale nie wypłacić nagrody kiedy pracownik został ukarany rozmową dyscyplinującą i lub przebywa na zwolnieniu dłużej niż 30 dni w ciągu roku?
Czy któraś z tych przesłanek może być podstawą do odmowy wypłaty nagrody

wytyczne formalne- l4 powyżej 30 dni brak premii
wytyczne nie formalne - ocena pełnienia służby albo na plus premia albo na minus tyle w tym temacie
(05-12-2018, 23:19 )Jamcion napisał(a): [ -> ]minimum 600 brutto, a średnio pewnie 1500 na głowę wychodzi. Jak kilku strażników dostanie 600 a jakiś kwaterunkowy oficer od papieru toaletowego 3000 to i tak niewielka sprawiedliwość.